Siamo Katė: Mityba Ir Priežiūra

Siamo katė – tai yra viena populiariausių ir atsižvelgiant į kačių išvaizdos požymius viena lengviausiai atpažįstamų trumpaplaukių kačių veislių pasaulyje. Siamo katės yra draugiški, mylintys savo šeimininkus ir balsingi naminiai gyvūnai. Norėdami auginti šias kates namuose, turite jomis rūpintis ir maitinti daug baltymų turinčiu maistu. Be to, reguliariai valyti joms dantis ir pasirūpinti, kad jos turėtų veiklos. Taip pat reikia reguliariai apsilankyti pas veterinarą ir patikrinti, ar jūsų katė neturi tokių ligų, kaip širdies liga ar glaukoma.

Siamo katės mityba:

Siamo katėms gali būti skirta žalio maisto dieta, tačiau prieš pradedant tokią dietą, geriausia pasitarti su veterinaru. Žalio maisto dieta aprūpina siamo katę reikiamais baltymais ir riebalais be jokių grūdinių priemaišų, kurie kartais dedami į komercinį kačių maistą. Vis dėlto pirmiausia turėtumėte pasikalbėti su savo veterinarijos gydytoju, kad jis padėtų jums sudaryti visavertę katės mitybą, leidžiančią katei gauti visas svarbias aminorūgštis ir maistines medžiagas. Rinkitės kokybišką, daug baltymų turintį maistą: idealus maistas šioms katėms turi daug baltymų su nedideliu kiekiu riebalų ir mažai angliavandenių. Katės yra mėsėdžiai, o tai reiškia, kad joms reikalinga mėsa pagrįsta dieta. Renkantis kačių maistą svarbiausia perskaityti sudedamąsias jo dalis ir įsitikinti, jog baltymai yra gyvūninės, o ne augalinės kilmės.

Sausas maistas yra palyginti nebrangus, jis neišdžius paliktas visai dienai. Konservuotas maistas suteikia jūsų katei gerą baltymų ir riebalų kiekį, be to, visame kačių maiste turi būti taurino. Siamo katės kartais yra linkusios į akių problemas, o taurinas gali padėti išvengti genetinių akių problemų šioms katėms. Svarbiausia siamo katę šerti fiksuotu maisto kiekiu, nes šios katės yra linkusios į nutukimą. Net ir nedidelis persivalgymas gali sukelti svorio padidėjimą, todėl būtinai maitinkite savo katę reguliariai, naudodami nustatytą maisto kiekį. Kiek maisto jūsų katė turėtų gauti per dieną priklauso nuo jūsų katės svorio. Antsvorio turinčiai katei tam tikrą laiką gali prireikti ribotos dietos, todėl stebėkite savo katės kūno formą. Sveikos katės šonkauliai gali būti jaučiami, bet nematomi, nepakankamai maitinama katė turi matomus šonkaulius, o antsvorio turinčios katės pilvas yra didelis ir dengia šonkaulius.

Siamo katės priežiūra:

Kartą per metus siamo katę reikia nuvežti pas veterinarą, kur būtų patikrinta, ar katė neturi parazitų, sveikatos problemų ir mitybos sutrikimų. Jei katė suserga, turėtumėte dažniau vežti ją pas veterinarą. Be to, turite įsitikinti, kad jūsų katė yra paskiepyta visais reikalingais skiepais. Jei auginate patelę ir norite ją apsaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo, tada patartina sterilizuoti savo katę. Taip pat reikia kastruoti patinėlį. Dar vienas svarbus priežiūros aspektas – kailis, todėl reguliariai šukuokite katę. Dėl trumpo jų nereikia dažnai ir ilgai šukuoti, tačiau kas savaitę lengvas šukavimas nerūdijančio plieno šukomis padės jūsų katės kailiui išlikti švariam.

Kitas svarbus katės priežiūros aspektas yra dantys. Reguliariai valykite katės dantis, nes dėl galvos formos Siamo katės yra linkusios į dantų problemas. Reguliarus katės dantų valymas gali padėti išlaikyti sveikus dantis. Norėdami pradėti valyti katės dantis, kelias dienas pirštu arba vatos tamponu masažuokite katės lūpas ir dantenas. Kai jūsų katė leis tvarkyti savo burną, tada pradėkite ant jų lūpų tepti nedidelį kiekį katės dantų pastos. Ir kai jūsų katė įpranta prie dantų pastos, tada naudokite katėms skirtą dantų šepetėlį. Valyti dantis reikia švelniai įtrinant nedidelį kiekį pastos ant jų dantų. Pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju, kaip dažnai valyti katės dantis, nes ktėms, turinčioms dantų problemų, gali tekti juos valyti dažniau.

Siamo katės mėgsta šokinėti ir laipioti, todėl pasirūpinkite specialiomis laipynėmis, kad patenkintumėte šį poreikį. Be to, siamo katės mėgsta leisti laiką su savo šeimininkais, todėl turėtumėte joms skirti šiek tiek dėmesio. Siamo katės yra labai sociali veislė, todėl su minimaliu savininkų dėmesiu jos tikrai nesutiks. Turėtumėte įprasti savo Siamo katei skirti daug dėmesio, pvz., leiskite katei sėdėti su jumis ant sofos, kai skaitote knygą ir žiūrite televizorių. Kiekvieną dieną skirkite laiko žaisti su savo kate, kad ji išliktų aktyvi ir laiminga. Kai kurios Siamo katės mieliau miega savo šeimininko lovose, todėl jei jaučiatės patogiai, galite apsvarstyti galimybę nakčiai leisti katę į miegamąjį.