Kaip Sumažinti Dyzelio Kuro Sąnaudas?

Egzistuoja daug įvairių būdų, kaip sumažinti degalų sąnaudas. Kai kurie iš jų reikalauja tiesiog šiek tiek pakeisti vairavimo įpročius, kiti apima paprastus priežiūros aspektus.

Dėl nuolat kylančių dyzelino ir benzino kainų, variklio degalų sąnaudos šiais laikais kelia susirūpinimą daugumai vairuotojų. Kadangi kaina kasdien paliečia vis daugiau žmonių, šie ieško būdų, kaip sumažinti kuro vartojimą ir išlaidas. Šiame straipsnyje bus pristatyti efektyvūs patarimai, kaip sumažinti degalų sąnaudas.

13 Patarimų, Kaip Sumažinti Degalų Sąnaudas

Pateikiame 13 patarimų, kaip reikėtų vairuoti, ką turėti automobilyje ir kaip pasirengti techninei priežiūrai – tai kartu leis ir sumažinti kuro išlaidas. 

 • Važiuokite tik tada, kai to reikia. Geriausias būdas sumažinti degalų sąnaudas yra važiuoti automobiliu tik tada, kai to tikrai reikia. Jei jums reikia nukeliauti labai mažą atstumą, apsvarstykite galimybę eiti pėsčiomis ar važiuoti dviračiu.
 • Įsitikinkite, kad kuro bakas yra sandarus. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl transporto priemonė sunaudoja daugiau kuro, nei tikitės. Praėjusiais metais dėl nesandaraus kuro bako buvo prarasta 147 milijonai galonų kuro. Kodėl taip įvyko? Kuro bako dangtelis nebuvo tinkamai užsuktas. Taigi tiesiog įsitikinkite, kad kuro bakas sandarus, kad bako dangtelis uždarytas. 
 • Venkite tuščiosios eigos. Vairuodami automobilį, kai tik įmanoma, venkite tuščiosios eigos. Kai jūsų automobilis veikia, bet nejuda iš vietos, degalų sunaudojimas yra nulinis. Taigi, jei automobilis nejudės iš vietos ilgiau nei minutę, išjunkite variklį ir darykite tai tik tada, kai tai yra saugu.
 • Padidinkite greitį. Važiuodami visada tolygiai ir pastoviai spauskite automobilio akseleratoriaus pedalą. Tai leidžia visada sumažinti degalų ridą ir sąnaudas.
 • Ribokite važiavimo greitį. Visada stenkitės važiuoti tokiu greičiu, kokiu leidžiama. Nors kiekvienos automobilio markės ir modelio optimalus važiavimo greitis yra skirtingas, tačiau kuo greičiau važiuosite, tuo prastesnės bus degalų sąnaudos. Važiuokite taip greitai, kaip jums reikia, bet išlaikykite saugų važiavimo greitį. Taip pat rekomenduojama  važiuoti greitkeliu, o ne aplinkkeliu.
 • Užmiestyje naudokite kruizo kontrolę – sistemą, kuri leidžia automatiškai kontroliuoti transporto priemonės greitį ir važiuoti pastoviu greičiu. Tai reiškia, kad nėra pagreičio. Pagreitis nesumažina variklio darbo, todėl jis sunaudoja mažiau degalų. Kruizo kontrolę reiktų nustatyti pagal leistiną greitį.
 • Padarykite savo automobilį aerodinamiškesnį. Tai galite padaryti nuėmę nuo automobilio stogo laikiklius ir apskritai iš automobilio išimdami nereikalingus daiktus, nes kuo mažesnis automobilio svoris, tuo mažesnės degalų sąnaudos. 
 • Automobilio langus laikykite uždarytus. Jei norite efektyvesnio degalų suvartojimo, neatidarinėkite langų, nes tai didina automobilio pasipriešinimą. Jei važiuojate mažu greičiu, nieko blogo važiuoti atidarytais langais. Tačiau jei važiuojate didesniu greičiu, reikėtų laikyti langus tvarkingai uždarytus, kad sumažintumėte pasipriešinimą ir pagerintumėte degalų sąnaudas.
 • Nepiktnaudžiaukite oro kondicionieriumi. Žinoma, bus atvejų, kai vasaros karštis paskatins naudotis oro kondicionavimo sistema. Tačiau jį naudokite saikingai. Jei jums reikia pasirinkti, ar važiuoti atidarytais langais, ar naudoti kondocionierių, rekomenduojame naudokite oro kondicionierių (žemu nustatymu).
 • Pakeiskite nešvarius oro filtrus. Dėl nešvarių oro filtrų jūsų automobilio variklis dirba daug sunkiau, todėl degalai naudojami neekonomiškai. Laikykitės gamintojo rekomendacijos periodiškai keisti oro filtrą. Švarus oro filtras leidžia varikliui veikti efektyviau, taip pat padeda sutaupyti pinigų.
 • Reguliariai tikrinkite, ar padangose pakanka oro. Vadovaukitės automobilio dokumentais ir įsitikinkite, kad jūsų automobilio padangos pripūstos iki tinkamo oro slėgio lygio. Netinkamai pripūstos padangos kai kuriais atvejais gali sumažinti automobilio degalų sąnaudas iki penkių procentų. Tai yra visiškas kuro ir pinigų švaistymas!
 • Sumažinkite transporto priemonės svorį. Atsikratykite nereikalingų daiktų savo automobilio bagažinėje ar kitose transporto priemonės vietose. Palengvinus automobilį 50 kg, degalų sąnaudos sumažėja maždaug vienu ar dviem procentais. Pasirūpinę, kad jūsų transporto priemonė išliktų kuo lengvesnė, tikrai sutaupysite pinigų.

5 Pagrindinės Priežiūros Problemos, Darančios Įtaką Degalų Sąnaudoms

Iš tiesų gana dažnai kyla įvairių problemų, kurios neigiamai paveikia degalų sąnaudas. Norėdami išvengti tokių problemų, atkreipkite dėmesį į penkis pagrindinius elementus, t. y.: 

 • Uždegimo žvakės
 • Oro filtrai
 • Deguonies jutikliai
 • Kuro įpurškimo sistemos
 • Padangos

Šios problemos (kaip visuma) gali būti didžiausia priežastis, kodėl automobilis sunaudoja daug degalų. Oro filtrai yra svarbiausi, nes užsikimšę oro filtrai gali sumažinti dujų ridą iki 20 proc. Padangų problemos yra lengviausiai išsprendžiamos – tai galite padaryti ir patys.

Šokiruojanti Kuro Sąnaudų Statistika

Šiuo metu visame pasaulyje kuro sąnaudos yra dažna problema. Kuro suvartojimo rodikliai kartu su anglies dvideginio išmetimu į aplinką kelia nerimą. Pateikiame statistinius duomenis apie nerimą keliančias tendencijas:

 • Nuo 1970 m. degalų naudojimas pasaulyje išaugo daugiau nei dvigubai. Tai apima viską, pradedant automobiliais, tepalų naudojimu, gamyklomis, lėktuvais ir kt.
 • Per dieną visame pasaulyje pagaminama beveik 100 milijonų barelių. Nafta yra neatsinaujinantis šaltinis, o konservatyvūs skaičiavimai rodo, kad per ateinančius 20 metų gamyba bus trečdaliu didesnė, nei yra šiandien. Dėl šios priežasties svarbu kurti švarų kurą ir pakaitines kuro medžiagas.
 • Šiaurės amerikiečiai sunaudoja beveik tris kartus daugiau degalų nei kitų šalių vartotojai.
 • Vien JAV kasdien sunaudojama apie 25 proc. naftos, tai yra apie 21 milijoną barelių per dieną. Kinija – 9 proc. Jei nebus rasta atsinaujinančios energijos, tokio vartojimo lygio nebus galima patenkinti.
 • Per pastaruosius 60 metų anglies dvideginio išmetimas į aplinką taip pat stipriai didėjo.  Anglies dioksido kiekis per metus keitėsi – nuo 1000 milijonų tonų iki dabartinių 7000 milijonų tonų.

Kur Rasti Naujausius Kuro Suvartojimo Duomenis?

Vartotojai, norintys sužinoti degalų sąnaudų duomenis iš objektyvaus šaltinio, gali rasti patikimą informaciją „FuelEconomy.gov“. Ši svetainė yra bendras Jungtinių Valstijų Energetikos departamento Energijos vartojimo efektyvumo ir atsinaujinančios energijos biuro bei Jungtinių Valstijų aplinkos apsaugos agentūros produktas. Svetainėje vartotojams pateikiama aktuali informacija apie degalų ekonomiją ir naujausia kuro sąnaudų informacija, padedanti žmonėms rinktis naujesnį ir ekonomiškesnį automobilį. Be to, svetainėje pateikta informacija, padedanti automobilių savininkams pasiekti kuo geresnę degalų sąnaudą. Pagal 1992 m. Energetikos politikos įstatymą minėtos institucijos yra įpareigotos teikti šią informaciją ir šviesti Amerikos vartotojus.

Kai kurie privalumai ir naudinga informacija, kurią teikia „fueleconomy.gov“, yra šie:

 • Degalų taupymo vadovas, kuris padeda atlikti degalų sąnaudų įvertinimus, įskaitant dyzelio sąnaudas, hibridinių automobilių skaičių
 • Informacija apie alternatyvių degalų transporto priemonėms mokesčių lengvatas
 • Šiltnamio efektą sukeliančių dujų ir kitų oro taršos rodiklių reitingai
 • Automobilių energijos vartojimo balai (atsižvelgiant į naftos suvartojimą)
 • Degalų taupymo reitingai sunkvežimiams ir lengviesiems automobiliams nuo 1985 m. iki šių dienų
 • Transporto priemonės techninės priežiūros ir vairavimo patarimai, kaip optimaliai eksploatuoti transporto priemonę
 • Galimybė palyginti pateiktus vertinimus
 • Švietimas ir informacija apie naujas technologijas bei partnerystės iniciatyvos, pavyzdžiui, projektas „Švarūs miestai“

„FuelEconomy.gov“ svetainėje paskelbta informacija yra būtina norint priimti geriausius sprendimus, sužinoti efektyvius būdus kaip sutaupyti, kokio tipo degalus geriausia naudoti, kaip prižiūrėti ir tinkamai eksploatuoti savo automobilį. Šiandien automobilio įsigijimas nėra susijęs tik su transportu ir nuvažiavimu iš taško A į tašką B, tai apima ir atsakomybę, asmeninį pasirinkimą ir sunkius kompromisus, kuriuos vartotojai daro kiekvieną dieną. Naudotis tokiomis svetainėmis yra labai svarbu ne tik norint sužinoti apie transporto priemonės degalų sąnaudas, bet ir apie tai, kas vyksta pasaulyje, atsižvelgiant į šiandieninę transporto pramonę ir ekonomiką.