Rusų Melsvoji Katė (Rusų Mėlynasis): Priežiūra Ir Asmenybė

Rusų melsvoji katė – tai trumpaplaukių kačių veislė, daugiausiai auginama JAV, Dž. Britanijoje ir Švedijoje, o iš šių šalių išplito po visą pasaulį. Šios veislės katė atrodo daug didesnė nei ji yra iš tikrųjų dėl ypač tankaus ir minkšto dvigubo kailio. Ji gali būti geras pasirinkimas alergiškiems žmonėms, nes gamina mažiau glikoproteino, žinomo alergeno, nei kitų veislių katės. Rusų melsvoji katė turi trikampio formos galvą, yra ilga ir plona katė. Šios veislės katės yra smulkiakauliai, didelėmis ausimis, plačia kakta ir tiesia nosimi, todėl ji atrodo labai karališkai. Be to, jos pasižymi kaip prabangaus sidabrinio kailio turėtojos, o akys yra geltonos su žaliais apvadais, kai kačiukai dar jauni, o suaugusių – ryškiai žalios. Nepaisant liekno kūno sudėjimo, šios veislės katės yra labai stiprios ir raumeningos, nors jos storas kailis dažnai slepia kaklą ir pečius, todėl susidaro įspūdis, kad jos kūnas yra tvirtesnis. Be to, turėdamos ilgas kojas šios katės gali bėgti dideliu greičiu.

Rusų melsvosios katės asmenybė:

Rusų melsvoji katė yra mielo būdo, ištikima, kuri visur seka paskui savo šeimininką, tad nenustebkite, jei ji jus pasitiks prie lauko durų. Nors katė yra linkusi prisirišti prie vieno šeimininko, tačiau ji demonstruoja meilę visai savo šeimai ir reikalauja to mainais. Sakoma, kad rusų melsvoji katė treniruoja savo šeimininkus, o ne jie jas moko – tai legenda, kuri ne kartą pasitvirtino. Šios katės yra labai socialūs padarai, bet taip pat mėgsta laiką leisti vieni, todėl aktyviai ieško ramaus, privataus kampelio, kuriame galėtų miegoti. Jos taip pat per daug neprieštarauja, jei visą dieną esate išvykę į darbą, tačiau šioms katėms reikia daug žaidimų laiko, kai esate namuose. Šios veislės katės yra linkusios vengti lankytojų ir gali pasislėpti per didelius susibūrimus.

Rusų melsvosios katės priežiūra:

Rusų melsvosios katės yra labai protingi gyvūnai ir reikalauja fizinės bei psichinės stimuliacijos. Dėl šios priežasties svarbu joms visada suteikti prieigą prie žaislų. Tai yra protinga veislė, todėl ji yra imli dresūrai, t.y. išmokyti katę naudotis kraiko dėže ir kasyti stulpelį turėtų būti gana lengva. Taip pat reikia žinoti, kad daug pagyrimų ir glostymo visada yra naudingi mokymo įrankiai. Jos turi stiprų medžioklės instinktą, todėl plunksnuotas meškerės žaislas yra tobulas užsiėmimas. Dėl šios priežasties reikia apsvarstyti galimybę laikyti tokio tipo žaislus katėms nepasiekiamoje vietoje. Kitu atveju, katė gali suplėšyti jį į gabalėlius ir valgyti plunksnas, kurios nėra naudingos jos virškinimo sistemai ir bendrai sveikatai. Šiems naminiams gyvūnams nereikia jokio specialaus mankštos režimo – kaip ir dauguma kačių, jos pačios išsikraus žaisdamos ir bėgiodamos po namus. Panašiai kaip jos giminaitė Siamo katė, rusų melsvoji yra labai balsinga ir ji naudoja savo balsą bendraudama su savo šeimininkais, kai nori žaisti, valgyti ar prisiglausti. Ji yra pastabi ir atkakli, visada užsitikrina, kad jos poreikiai būtų patenkinti. Šios katės sunkiai prisitaiko prie pokyčių, pvz., besikeičiančio valgymo laiko ar nežinomų lankytojų, todėl stenkitės suplanuoti valgio ir žaidimų laiką.

Jei nuolat laikysitės geros higienos, jūsų rusų melsvajai katei prireiks minimalios priežiūros. Yra keletas būtinų dalykų, kurie įsigijus šios veislės katę gali palengvinti jos priežiūrą. Pavyzdžiui, investicija į dantų šepetėlį ir katėms saugią dantų pastą, kad jos dantys būtų švarūs ir balti. Taip pat vidutinio tankumo šukos, kad jos dvigubas kailis būtų lygus ir išliktų prabangus. Šias kates reikia maudyti keletą kartų per savaitę ir tik kartą per savaitę šukuoti, kad plaukai kuo mažiau slinktų. Taip pat būtina reguliariai kirpti nagus, valyti akis ir ausis. Be to, turite žinoti vieną svarbią priežiūros detalę – šios veislės katės mėgsta valgyti, todėl įsitikinkite, kad ji nepersivalgo. Ji tikriausiai gali prašyti maisto kelis kartus per dieną, tačiau turite laikytis reguliaraus šėrimo, naudodami išmatuotą kačių maisto kiekį ir vengti per daug kačių skanėstų. Šerkite aukštos kokybės ėdalu ir stebėkite maisto suvartojimą, kad išvengtumėte nutukimo, į kurį ši veislė yra ypač linkusi. Taip pat galite pasitarti su veterinaru, kad sužinotumėte, kiek ir kaip dažnai šerti savo katę.

Rusų melsvosios katės sveikata:

Rusų melsvosios katės ilgaamžiškumas yra maždaug 15 – 20 metų. Sveikos suaugusios katės turėtų sverti nuo 3 iki 7 kilogramų, o patinai sveria daugiau nei patelės. Šios katės paprastai yra sveiki gyvūnai, daugiausia dėl to, kad jos yra natūralios veislės. Joms gali išsivystyti progresuojanti tinklainės atrofija arba PRA, kuri yra degeneracinis akies tinklainės ar regėjimo centro pablogėjimas. Be to, gali išsivystyti policistinė inkstų liga arba PKD, kai inkstai prisipildo skysčių. Taip pat šioms katėms yra didesnė šlapimo pūslės akmenų ir šlapimo takų problemų atsiradimo rizika. Dėl šios priežasties turite nuolat tikrinti savo katės sveikatą.