Persų Ilgaplaukė Katė: Priežiūra Ir Mankšta

Persų ilgaplaukės katės yra viena populiariausių kačių veislių pasaulyje, nes šios katės yra žinomos kaip mielos ir švelnios būtybės. Kiekvienas žmogus, pažvelgęs į persų katę, žino, kad šie kačiukai yra elegancijos įsikūnijimas. Persų kačių veislė garsėja ilgaplaukiais ir minkštais kailiukais bei ramiomis asmenybėmis, tačiau prieš įsigydami šios veislės kačiuką, turėtumėte žinoti, kad jiems reikia daugiau priežiūros nei kitoms katėms. Jos nebūtinai būna aktyvios, ypač kai tampa vyresnės, tačiau labai lengvai pavargsta, todėl puikiai tinka, jei mėgstate ramesnį gyvenimo būdą. Taigi, jei planuojate savo namuose apgyvendinti persų katę, prieš įsipareigodami turėtumėte sužinoti visus priežiūros patarimus ir reikalavimus.

Persų katės kailio priežiūra:

Persų veislės kačių kailis yra išskirtinis, nes jis yra ilgo plauko ir minkštas. Norint, kad jų blizgus kailis būtų sveikas, jis reikalauja itin kruopščios priežiūros. Persų katės reikalauja kasdienės priežiūros, todėl turite būti stropūs, kad iš jų kailio pašalintumėte plaukų mazgus ir kitas šiukšles, nes jie negali to padaryti patys. Pavyzdžiui, kai jie naudojasi kraiko dėžute, kartais jų atliekos įstringa jų kailyje. Apatinėje uodegos dalyje gali susikaupti išmatos, todėl reikia pasirūpinti, kad ši sritis būtų kruopščiai švari, kad būtų išvengta dėmių ir nepatogių gumulėlių. Kai plaukų mazgai tampa dideli, jie gali būti skausmingi ir juos reikia pašalinti. Yra daug kailio šukavimo šepečių katėms, tačiau persų kačių savininkai turėtų ieškoti tokių, kurie galėtų įveikti ilgą jų kailio plauką. Be to, kai kurie persų kačių savininkai skuta savo kačių pilvus ir užpakalines kojas, kad sumažintų kai kurias problemas. Plaukų šalinimas iš šių vietų gali padėti katėms jaustis daug patogiau. Kasdieniam kačių šukavimui reikia praleisti daugiau nei valandą, kad būtų tinkamai iššukuoti visi mazgai. Be to, kačių šeimininkai turi nukirpti joms nagus, kai reikia.

Katės priežiūra, dieta ir mankšta:

Į savo tvarkaraštį įtraukite įprastą savo augintinio priežiūrą, kad ilgaplaukė gyventų ilgiau, išliktų sveikesnė ir visą gyvenimą būtų laimingesnė. Prižiūrėkite savo augintinį kaip mažą vaiką, todėl laikykite duris uždarytas, pasiimkite jį su savimi, jei reikia. Tai padės išvengti bėdų. Persų katės dažnai turi rimtų problemų su dantimis, todėl jums reikia juos valyti bent tris kartus per savaitę. Kas savaitę patikrinkite jos ausis, ar nėra vaško, šiukšlių ar infekcijos požymių, ir prireikus išvalykite. Šioms katėms reikia kasdienių žaidimų, kurie skatina natūralų norą medžioti ir tyrinėti. Laikykite savo katės protą ir kūną aktyvų, kitaip gali kilti elgesio problemų. Katės yra kruopščiai švarios ir reikalauja švarios kraiko dėžės. Kiekvienai katei būtinai parūpinkite bent vieną dėžę ir kasdien išmeskite atliekas. Svarbu, kad jūsų katė gertų pakankamai vandens. Jei ji negers vandens iš savo dubenėlio, pabandykite pridėti ledo kubelių arba padarykite tekančio vandens srovę. Šerkite katę aukštos kokybės kačių maistu, atitinkančiu jos amžių. Reguliariai mankštinkite katę, įtraukdami ją į aktyvius žaidimus.

Ką reikia žinoti apie persų kates:

Plokščios veido savybės gali sukelti kvėpavimo problemų, todėl tikėtina, kad dėl šios priežasties jos nėra labai aktyvios – jos negali taip lengvai kvėpuoti kaip kitos katės. Persų kačių akių iškilimas ir platus išdėstymas taip pat gali sukelti tam tikrų iššūkių, nes dėl savo veido formos akys nėra gerai apsaugotos ir gali būti gana lengvai sužeistos arba gali atsirasti opų. Dėl šios priežasties šios katės turi netinkamą ašarų nutekėjimą ir yra linkusios kaupti išskyras tarp nosies ir akių, nes ten yra raukšlė veide. Ašaros nubėga raukšle ir oksiduojasi, todėl katės veidas atrodo nešvarus. Galite naudoti kačių akių servetėles, kad išvalytumėte raukšlę, bet jei pastebėjote pernelyg didelį ašarojimą, ypač kartu su akių paraudimu ir skausmu, nedelsdami kreipkitės į veterinarijos gydytoją.

Persų katės yra žinomos dėl trumpų, apvalių kūnų ir žavingų išlygintų veidų su trumpomis nosimis, didelėmis akimis ir mažomis ausimis. Plokščias persų katės veidas taip pat gali apsunkinti valgymą, nes dėl plokščio veido gali būti sunku paimti maistą iš gilaus indo. Geriausia naudoti negilių kačių ėdalo dubenį, specialiai sukurtą tokiems naminiams gyvūnams. Žandikaulio deformacijos gali sukelti dantų ligas ir galimus valgymo bei gėrimo sutrikimus, paprastai jų šnervės bus mažos, o minkštasis gomurys per ilgas, todėl gali atsirasti sunkių kvėpavimo problemų.