Kaljanas: Kas Tai Yra Ir Kokios Sudedamosios Dalys?

Jei jūs niekada nesate naudoję kaljano, tikriausiai galbūt net nežinote, kas tai yra per daiktas. Jei, visgi, norite sužinoti, kad yra kaljanas ir kam jis naudojamas, skaitykite žemiau pateiktą informaciją.

Kas yra kaljanas?

Kaljanai yra vandens pypkės, dar vadinami narghile, argileh, shisha ir goza. Jis buvo naudojamas prieš šimtmečius senovės Persijoje ir Indijoje ir skyrėsi nuo dabartinių kaljanų. Kaljanai naudojami rūkyti specialiai pagamintą įvairių skonių tabaką. Tai gali būti, pavyzdžiui, obuolių, mėtų, vyšnių, šokolado, kokoso, saldymedžio, kapučino, arbūzo ar bet kurio kito jūsų mėgstamo skonio tabakas. Daugelis vartotojų mano, kad kaljano rūkymas yra mažiau kenksmingas. Tačiau tai kelia tokį patį pavojų sveikatai, kaip ir cigarečių rūkymas. Kaljanai skiriasi dydžiu, forma ir stiliumi. Šiuolaikinis kaljanas yra sudarytas iš vazos, stiebo, žarnos ar žarnų, dubens, dubenėlio ir karščio kameros. Kaljano rūkymas paprastai atliekamas grupėse, bet, žinoma, galima ir vienam, kai tas pats kandiklis perduodamas iš vieno žmogaus kitam.

Kaljano dalys:

Kaljaną sudaro vaza, stiebas, žarna arba žarnos, slėgio vožtuvas, tarpinės, dubuo, dubenėlis tabakui, karščio kamera ir anglys. Aptarkime trumpai visas kaljano dalis ir kam jos yra naudojamos.

Kaljano stiebas:

Stiebai gali būti pagaminti iš daugelio skirtingų medžiagų, tačiau dažniausiai yra nerūdijančio plieno, kad būtų išvengta korozijos ir skonio pasikeitimo. Per stiebą keliauja dūmai. Stiebas paprastai būna su pritvirtintu kaljano žarnos prievadu ir slėgio išleidimo vožtuvu.

Kaljano vaza:

Tai yra kaljano pagrindas, pagamintas iš stiklo arba akrilo. Kaljano vaza jungiasi prie kaljano stiebo apačios ir laiko vandenį kaljano dūmams filtruoti.

Kaljano dubenėlis:

Dubenėlis yra naudojamas tabako šildymui. Jie gali būti įvairių formų, dydžių ir medžiagų, tačiau visi jie skirti vienam dalykui – laikyti aromatizuotą tabaką ir leisti jam šilti. Paprastai dubenėlis dedasi ant stiebo viršaus.

Kaljano žarna:

Žarnos yra įvairių stilių, spalvų ir medžiagų. Jos skirtos įkvėpti filtruotus dūmus iš kaljano vazos į kaljano rūkančiojo lūpas. Žarna įdedama į kaljano koto žarnos angą, naudojant guminę tarpinę.

Guminės tarpinės:

Jos naudojamos kiekvienai kaljano daliai sujungti hermetiška jungtimi. Tarpinės reikalingos norint pritvirtinti dubenėlį, žarną ir vazą prie kaljano stiebo. Kiekvienas iš jų turi skirtingą tvirtinimą ir naudoja skirtingą sandariklį.

Kaljano dubuo:

Dar kitaip vadinamas – pelenų padėklu. Tai yra patogi vieta padėti kaljano žnyples ar karštas anglis, kai jų nenaudojate. Kaljano padėklas skirtas sulaikyti pelenų perteklių nuo sudegusių anglių. Jis yra dedamas ant kaljano stiebo, tiesiai po kaljano dubenėliu.

Slėgio išleidimo vožtuvas:

Kaljano stiebo dalis, kuri yra skirta išleisti susikaupusį slėgį.

Kaljano anglis:

Anglis naudojama kaljano tabakui šildyti. Tai išgarina gliceriną ir sukuria dūmus bei skonį. Galima naudoti kelių rūšių anglį: tą, kuri užsidega greitai, ir tą, kuriai užsidegti reikia šiek tiek laiko.

Karščio kamera:

Senesniuose modeliuose jos nėra, nes naudojama folija. Tiek karščio kamera, tiek folija naudojama kaljano dubenėliui uždengti, kad tabakas nesudegtų. Ji leidžia šilumai pasiskirstyti dubenėlio viršuje.