KOKIOS PROCEDŪROS GELBSTI NUO PODAGROS SIAUTĖJIMO?

Klastingoji podagra ypač negaili vyresnio amžiaus žmonių, jeigu jie mažai juda ir valgo daug riebios mėsos ir piktnaudžiauja alkoholiniais gėrimais, nes tada sutrinka medžiagų apykaita, todėl kraujyje ir kituose kūno skysčiuose žymiai padidėja šlapimo rūgšties lygis.

Kas nutinka organizmui, kai sergama podagra?

Kai sergama podagra, kremzlėse, sąnarių dangaluose, kauluose ir sausgyslėse ima kauptis šlapimo rūgšties druskos, vadinamos uratais. Taip ir pažeidžiami sąnariai, tada juos ima skaudėti, jie parausta, ima tinti.

Pamažu podagros pažeisti sąnariai ima deformuotis, todėl sutrinka jų judrumas. Kai šlapimo rūgštis nebetelpa kraujyje, ji ima kauptis kristalų pavidalu, kurie paskui nusėsta į sąnarius ir odą. Ilgainiui kyla sąnario uždegimas, nes pasiekiamas tam tikras kritinis taškas.

Ką reikėtų žinoti apie šlapimo rūgštį?

Kaip rodo atlikti tyrimai, beveik du trečdalius šlapimo rūgšties organizmas pasigamina pats. Ši rūgštis yra naudinga tik tol, kol jos nėra per daug. Podagra susergama tada, kai sutrinka dalies šlapimo rūgšties pašalinimas per inkstus. Labai blogai yra ir tai, kai organizmas gauna per daug gauna fruktozės, nes ji kūne kaupiasi riebalų pavidalu, tas irgi sukelia podagrą.

Kokie yra galimi ir dažniausiai naudojami podagros gydymo būdai?

Kol žmogaus organizme tėra tik padidėjusi šlapimo rūgšties koncentracija, tačiau dar nepasireiškia podagros priepuoliai, jam dažniausiai specialus šlapimo rūgštį mažinantis gydymas nėra skiriamas. Tada užtenka vengti tokių maisto produktų, kaip riebi mėsa ir žuvis, įvairios jūros gėrybės, ankštiniai augalai. Ypač siūloma riboti alaus ir kitų alkoholinių gėrimų vartojimą.

Jei prasidėjo ūminiai podagros priepuoliai, tada jau yra skiriami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo. Itin retai gali būti skirti ir hormoniniai preparatai. Taip pat gali būti skiriami šlapimo rūgšties susidarymą mažinantys arba jos šalinimą per inkstus skatinantys vaistai.

Kadangi ligos pažeistam sąnariui yra reikalinga ramybė, kartais yra naudojamas įtvaras, skausmams mažinti tinka ir vietiniai šalti kompresai. Be viso šito, būtina valgyti nekaloringą maistą, per parą išgerti iki trijų litrų skysčio, tai gali būti ir mineralinis vanduo. Nuo šios ligos padeda ir kineziterapijos procedūros