Gyvenimas kartais gali būti gana sunkus ir dėl vienokių ar kitokių priežasčių liūdnas, todėl nėra nieko blogiau, nei pamatyti draugą ar mylimąjį, kenčiantį skausmą. Pateikiame keletą paprastų patarimų, kaip nudžiuginti sau artimus žmones ir praskaidrinti jų dieną. Jūs jausitės gerai dėl to, kad pasistengsite kažką padaryti laimingu, o nudžiugintas žmogus sužinos, koks yra jums svarbus.
Paprasti Būdai Pralinksminti Žmogų: Draugą, Šeimos Narį Ar Artimąjį
20 būdų, kaip pralinksminti sau artimą žmogų:
1. Išklausyk ir apkabink
Kai gyvenimas tampa sunkus, padeda turėti norinčių išklausyti, nes kartais žmogui tiesiog reikia išsikalbėti, kad pasidarytų lengviau, o kažko apkabinimas mažina stresą ir gali priversti kitą jaustis daug geriau. Apkabinimas yra puikus streso malšintojas abiem pusėms ir labai padeda, kai nėra žodžių.
2. Pasijuokite
Senas posakis „Juokas yra geriausias vaistas“ čia tikrai tinka. Padėkite savo draugui ar mylimam žmogui juoktis iš susidariusios situacijos. Juk niekas, net ir skausmas – netruks amžinai. Juokas tik leidžia žmogui jaustis geriau, o geras juokas gali padėti iš naujo pažvelgti į situaciją.
3. Padarykite vakarienę
Tai suteikia galimybę nusiminusiam žmogui atsipalaiduoti ir galbūt lengviau pasidalinti savo problema. Maistas tikrai neturi būti brangus, nes svarbiausia idėja, kad žmogus kiek pamirštų savo bėdas, todėl pvz., duonos laužymas su kuo nors gali būti labai raminantis ir atpalaiduojantis. Tai taip pat gali padėti atitraukti žmogaus mintis nuo bėdų.
4. Pasivaikščiokite kartu
Vaikščiojimas turi daug privalumų ir pasižymi stresą malšinančiu poveikiu. Pasivaikščiojimas po apylinkes gali būti tinkamas minčių atitraukimo nuo bėdų būdas pažįstamam žmogui. Pasivaikščiojimas yra nemokamas, o kvėpavimas grynu oru yra labai naudingas. Vaikščiojimas gali nuraminti nervus ir padėti žmogui atsipalaiduoti.
5. Surenkite filmų vakarą
Pasiimkite mėgstamų užkandžių ir pažiūrėkite filmą. Galite rinktis žiūrėti liūdną istoriją, nes kartais ašaros gali būti tokios pat nuotaiką “gydančios” kaip ir juokas. Arba pasirinkite gerą komediją, kad patirtumėte gerą juoko terapiją. Bet kokiu atveju, filmas yra geras būdas padėti tam žmogui, kuriam reikia atitraukti mintis nuo problemos.
6. Namų SPA malonumai
SPA diena neturi būti brangi, todėl galite ją pasidaryti namuose, o be to, tai bus tikras malonumas jums abiems. Atsipalaiduokite ir tiesiog mėgaukitės vienas kito draugija. Palepinkite save ir draugą ar mylimąjį ir iš esmės valandą „sustabdykite pasaulį“. Abu jausitės atsipalaidavę, žvalūs ir atrodys, kad jus kamavusios problemos liko kažkur toli.
7. Savanoriaukite kartu
Pasiūlymas savanoriauti yra puikus streso malšintojas, nes savanorystė padeda žmogui geriau išsimiegoti, įgyti naują požiūrį ir pakelia savivertę. Yra daug galimybių ištiesti pagalbos ranką: mokymas, benamių prieglauda ar bet kokia kita labdara yra puiki vieta pradėti. Be to, turėsite papildomos naudos iš bendros patirties su žmogumi, kuriam tikrai reikia pagalbos.
8. Surenkite išvyką niekur neišvykdami
Supakuokite iškylos pietus tik dviese ir apsilankykite vietiniame parke. Skirkite popietę mėgautis savo bendruomenės vaizdais, kuriuos galbūt laikėte savaime suprantamu dalyku.
9. Atlikite paprastą pertvarkymą
Pertvarkymas neturi būti brangus ar daug laiko reikalaujantis, pvz., kažkas tokio paprasto kaip baldų pertvarkymas gali suteikti kambariui visiškai naują išvaizdą. Apsilankykite vietinėje naudotų daiktų parduotuvėje ir galbūt ten rasite kažką, kas padės atnaujinti namus ir pasijusti geriau.
10. Užsiimkite sodininkyste
Pasiūlykite savo nusiminusiam draugui užsiimti kartu sodininkyste, nes darbas su augalais ir dirvožemiu atpalaiduoja ir puikiai pašalina stresą. Be to, jūs būsite naudingi aplinkai, ir tuo pačiu sutvarkysite namus. Fizinis krūvis yra papildoma nauda, padedanti geriau išsimiegoti ir pabėgti nuo slegiančių minčių.
11. Užduokite atvirus klausimus
Kartais tai padeda leisti draugui ar mylimam žmogui išsakyti savo problemą ir atrasti galimą sprendimą. Padėkite savo artimam žmogui klausdami ir klausydamiesi, kad sumažintumėte jo patiriamą stresą. Jūs padėsite asmeniui ugdyti atsakomybės jausmą ir rasti problemos sprendimą. Jūs abu gausite naudos didindami ir stiprindami bendravimo įgūdžius.
Šį metodą galite panaudoti ir minčių išsakymui raštu. Paimkite popieriaus lapą ir užsirašykite idėjas, kurios ateina pagalvojus apie problemą. Svarbiausia čia yra laisvai užsirašyti mintis ir galbūt nustebsite, pamatę užrašytą galimą problemos sprendimą.
12. Pabūkite kvailiais ir pasijuokite iš savęs
Kartu žaiskite šaradų žaidimą arba darykite kvailas užduotis. Jei lauke yra sniego, nulipdykite kvailą sniego senį, kuriuo galėtų mėgautis visa apylinkė, ir tiesiog smagiai praleiskite laiką. Nuvalykite nuo stalo žaidimo dulkes, pažaiskite kortomis ir pasijuokite.
13. Leiskite išsiverkti
Leidimas žmogui verkti turi naudos, nors gali atrodyti priešingai, tačiau taip nėra, nes geras verkimas yra puikus streso malšintojas. Neigiamos emocijos išsilieja, todėl atsiranda daugiau vietos pozityviam mąstymui ir jausmams.
14. Eikite apsipirkti
Apsipirkimas neturi būti brangus, todėl nustatykite biudžetą ir apsilankykite naudotų prekių ar dėvėtų rūbų parduotuvėje. Praleiskite laiką kartu ir įsigykite tai, kas visiškai nekainuoja daug. Venkite pirkti viską, kas yra „būtina“, nes ši kelionė yra apie norą padėti užsimiršti.
15. Padėkite užsibrėžti tikslus
Tikslų nustatymas gali būti didžiulė pagalba tam, kuris yra slogios nuotaikos. Pasiekus nedidelius tikslus, taip pat gali atsirasti aiškesnis mąstymas ir pagerėti nuotaika. Tikslai neturi būti sudėtingi ir turėtų būti pasiekiami paprastais žingsniais. Atsisėskite ir padėkite parašyti keletą pasiekiamų tikslų.
16. Tiesiog būkite ten kaip draugas
Kartais viskas, ką galite padaryti, yra tiesiog būti ten ir tai yra visiškai gerai. Klausymasis ir rūpestis yra labai vertingi tam, kurį reikia nudžiuginti, nes kartais tiesiog nėra raminančių žodžių. Būti tikru draugu ne visada lengva, nes klausymasis ir rūpinimasis kitu reikalauja laiko ir energijos, tačiau problemas galima įveikti su meile ir jūsų draugas tai supras.
17. Sudarykite įvertinimo sąrašą
Kartais tampa lengva pasiduoti viskam, kas negerai. Nudžiuginkite ką nors padėdami parodyti, už ką jie turi būti dėkingi, o tai padės žmogui jaustis labiau susijusiam su jį supančiu pasauliu. Įrodyta, kad dėkingo požiūrio ugdymas sumažina depresiją, padidina energiją ir sumažina nemigą. Net kai gyvenimas yra nemielas, yra dalykų, už kuriuos reikia būti dėkingiems.
18. Pasinaudokite problema
Kartais geriausias sprendimas yra padėti draugui ar artimam žmogui susidurti su problema. Asmuo, kuris yra nusiminęs, gali „pasiskolinti“ jūsų jėgų ir įžvalgos, kad rastų veiksmingą problemos sprendimą. Nors neįmanoma pakeisti praeities, visiškai įmanoma žengti į priekį užtikrintai.
19. Padovanokite ranka rašytą atviruką
Nesvarbu, ar esate arti, ar toli, ranka rašyta atvirutė gali būti labai prasminga tam žmogui, kuriam gyvenimas nemielas, nes rodo, kad žmogus yra jums toks svarbus, kad net skyrėte kelias minutes savo laiko ir parašėte padrąsinančius žodžius.
20. Parašykite palaikančią žinutę
Jei neturite pakankamai laisvo laiko, kad parašytumėte atviruką ranka, tada galite savo dėmesį parodyti parašydami tiesiog teksto žinutę. Štai keletas pavyzdžių, kaip jos galėtų atrodyti:
- Teksto žinutės, skirtos nudžiuginti ką nors po artimojo netekties:
– Jei tau reikia su kuo nors pasikalbėti, aš čia.
– Norėčiau, kad galėčiau dabar būti su tavim.
– Tu visada mano mintyse. Prisimink tai.
– Jūsų šeimai pasisekė, kad jūs visa tai ištvėrėte.
– Galbūt aš negaliu ten būti, bet tikrai galiu ką nors padaryti. Kad ir kas tai būtų, leisk man žinoti.
- Teksto žinutės, skirtos nudžiuginti ką nors, kai jie serga:
– Ei, greičiau pasveik. Tikrai greitai. Tai nėra prašymas.
– tu atlieki puikų darbą su didele atsakomybe. Kaip aš galiu padėti tau tai padaryti lengviau?
– Aš nekenčiu, kad tu tai išgyveni. Kita vertus, aš nekenčiu, kad pralaimėjau didžiausią konkurenciją pažinčių pasaulyje.
– Ei, aš nepamiršau tavęs ar to, kaip tai turi būti sunku. Tu parodai daug jėgų.
- Teksto žinutės, skirtos nudžiuginti ką nors po išsiskyrimo:
– Rytoj bus lengviau. Kitą dieną bus dar lengviau. Ir taip toliau …
– Ei, kodėl mes negalime pakartoti mūsų smagaus vakaro?
– Pasakyk viską, ką tau reikia pasakyti apie tai. Jokio smerkimo.
– Taigi, ką tu darai, kad tai įveiktum?
– Taigi, šiandien išgirdau juokingą pokštą …
- Teksto žinutės, skirtos nudžiuginti ką nors, kas išgyvena kitą sunkų laiką:
– Prarasti darbą yra blogiausia. Reikia tau pagalbos?
– Viena nesėkmė nieko neapibrėžia. Jūs jau pasiekėte [pasiekimų sąrašas].
– Neleisk niekam pasakyti, kaip tau reikia jaustis. Tu tikrai neprašei šito.
– Jūs tikriausiai norite keršto. Aš padėčiau, bet atidėjau tą gyvenimą.
– Tai atsitinka visiems. Ne visi su tuo susitvarko taip gerai kaip jūs.