Britų Trumpaplaukė Katė: Priežiūra Ir Mankšta

Britų trumpaplaukis yra vidutinio dydžio raumeninga katė, turinti sunkius kaulus, apvalią ir storą išvaizdą. Tai yra viena populiariausių kačių veislių Europoje. Britų trumpaplaukė katė turi plačią krūtinę, raumeningą kaklą, stiprius žandikaulius ir gerai išvystytą snukį, o jos kojos yra storos ir stiprios. Šios katės kailis yra storas ir tankus, o žiemą jis tampa daug ilgesnis ir storesnis. Kailio tekstūra yra gana kieta, nes jis skirtas katės apsaugai. Norint laikyti šios veislės katę namuose, reikia žinoti keletą priežiūros patarimų ir reikalavimų.

Britų trumpaplaukės priežiūra:

Kadangi ši katė yra lengvabūdė ir rami, todėl ji gali būti malonus draugas. Šios veislės katės yra nuožmiai ištikimos ir mylinčios, todėl lengvai prisiriša prie kiekvieno savo šeimos nario. Britų trumpaplaukės katės mėgsta žaisti, tačiau joms nereikia valandinio dėmesio, todėl jei ji bus nusiteikusi žaisti, tokiu atveju pati susiras žaislą ir atneš jį žmogui. Šios veislės katė nereikalauja pernelyg didelio dėmesio kasdien ir puikiai žaidžia ir pati, todėl yra gera kompanionė vienišiems žmonėms. Britų trumpaplaukė katė toleruoja būti palikta viena, todėl yra lengvai prižiūrima katė, kuri yra nuostabus ir tylus draugas. Ji yra meili, bet taip pat leidžia laiką tiesiog miegodama saulėje. Britų trumpaplaukiai yra ta kačių veislė, tarp žaismingų ir tiesiog norinčių snūduriuoti saulėje visą dieną. Tai reiškia, kad ji visada yra pasiruošusi persekioti raudoną lazerio spindulį, bet jums nereikia jaudintis, jei darbe užtruksite ilgiau, nes jei duodate katei daug žaislų, ji pati susikurs pramogas.

Britų trumpaplaukės mankšta:

Britų trumpaplaukė katė yra stora, raumeninga katė, todėl jos mityba turi būti atidžiai kontroliuojama. Nepaisant jos sunkių kaulų ir raumenų, turite įsitikinti, kad ji išlaiko tinkamą svorį ir neblogėja. Be to, tai yra tos veislės katė, kuri turi pakankamai mankštintis, todėl norint išlaikyti gerą katės sveikatą, gali prireikti interaktyvaus žaidimo. Be reguliarių sveikatos tikrinimų, mankšta turėtų vaidinti svarbų vaidmenį jūsų britų trumpaplaukės gyvenime. Geriausia mankšta šioms katėms yra žaidimai, tačiau turite žinoti, kad britų trumpaplaukė katė žais tik tada, kai pati norės žaisti. Gali būti, kad tokiu atveju ji pati suras žaislą arba sukurs jį iš visko, ką randa. Šios katės turi energijos, bet nėra tokios aktyvios, todėl gali priaugti per daug svorio, o ypač vėlesniais gyvenimo metais, nebent sukursite strategijas, kurios leis jai judėti, kai jos yra jaunos. Interaktyvūs žaislai, žvejybos lazdelės, kamuoliukai, lazeriai ir laipiojimo konstrukcijos, tokios kaip kačių medžiai ir kačių lentynos, padės išlaikyti jūsų britų trumpaplaukio fizinį ir protinį tinkamumą ir gerą svorį.

Britų trumpaplaukės kailio šukavimas:

Kaip rodo pats veislės pavadinimas, britų trumpaplaukis turi trumpą kailį, kurį reikia tik minimaliai prižiūrėti. Kartą per savaitę šukuokite britų trumpaplaukį minkštu šepetėliu, o sezoninio slinkimo laikotarpiais dažniau, kad pašalintumėte palaidus plaukus. Kasdienis šukavimas yra svarbus, ypač sezoninių pokyčių metu, kai kailis storėja arba plonėja. Netgi šios trumpaplaukės katės kailis gali sudaryti mazgus, jei ji nėra reguliariai šukuojama. Skirtingai nei ilgo plauko kailį turinčioms katėms, britų trumpaplaukėms katėms nereikia jaudintis, kad jos gerai atrodytų. Jų trumpas, minkštas, tankus kailis reikalauja šukavimo tik kas savaitę, kad pašalintų negyvus plaukus ir odos ląsteles. Tačiau dažniausiai jos pačios atlieka šį gerą darbą, kad išlaikytų švarą ir tvarką.

Britų trumpaplaukės nagų ir ausų priežiūra:

Kaip ir kitoms veislėms, britų trumpaplaukiams reikia dažnai kirpti nagus ir prižiūrėti dantis, taip pat reguliariai lankytis pas veterinarą. Kas antrą savaitę kirpkite nagus ir kas savaitę patikrinkite ausų vidų. Jei ausyse matote šiek tiek nešvarumų, naudokite naminiams gyvūnėliams skirtą ausų valiklį ir vatos kamuoliukus, kad išvalytumėte ausis vatos tamponu. Be to, reguliariai tikrinkite jų ausis, ar nėra susikaupusio vaško ar galimų ausų erkučių. Jei jūsų britų trumpaplaukio ausys atrodo raudonos arba pernelyg nešvarios, susitarkite dėl vizito pas veterinarą. Būtinai reikia sterilizuoti arba kastruoti savo augintinį ir atnaujinti jo vakcinacijas, kaip nurodė veterinaras.

Taip pat svarbu, kad jų kraiko dėžės būtų švarios, kad jos nesuktų nosies šalin. Kadangi britų trumpaplaukiai yra didesnė kačių veislė, būtinai nusipirkite didelę dėžę kraikui, kad katė patogiai tilptų į ją, kai ji bus visiškai užaugusi. Gera taisyklė, kurios reikia laikytis renkantis kraiko dėžę yra ta, kad ji turi būti tokia plati, kokia yra jūsų katė, nuo nosies iki uodegos pagrindo ir maždaug perpus ilgesnė.