Bengalijos Katė: Asmenybė, Sveikata Ir Priežiūra

Bengalijos katė – tai yra dirbtinė kačių veislė, išveista kryžminant namines ir laukines kates. Šių kačių niekada nebūtų galima pavadinti subtiliomis, nes jos yra tikros atletės, t.y. judrios ir grakščios, tvirto ir raumeningo kūno, kaip ir dera katei, kuri atrodo tarsi priklauso džiunglėms. Nepaisant savo laukinės išvaizdos, Bengalijos katės iš tikrųjų yra gana meilios savo šeimininkams. Be to, jos taip pat turi didelę energiją, linksmą bei žaismingą pusę ir nori išlikti aktyvios, todėl joms reikia namų, kurie atitiktų jų energiją. Jei sugebėsite patenkinti Bengalijos kačių poreikį mankštintis, turėsite protingą ir mylinčią katę.

Bengalijos kačių asmenybė:

Bengalijos katės yra labai aktyvios ir labai protingos, apskritai, jos yra pasitikinčios, kalbios, draugiškos ir visada yra budrios. Šioms katėms patinka žaisti įvairius žaidimus, įskaitant atnešimą, be to, jos noriai mokosi triukų. Bengalijos katės turi vikrias letenas, kurios yra beveik tokios pat geros kaip rankos. Nuobodžiaujančios bengalijos katės taip pat gali įgyti kai kurių netradicinių, o galbūt net ir šiek tiek destruktyvių įpročių, įskaitant: šviesos jungiklių įjungimas ir išjungimas, žvejojimas iš kanalizacijos ir kompaktinių diskų iš jūsų DVD grotuvo plėšimas. Nors Bengalijos katės mėgsta žaisti vandenyje, jos nemėgsta maudytis vonioje ar duše. Be to, jei namuose turite akvariumą su žuvytėmis, turėtumėte jas saugoti, nes dėl katės letenų ir aštraus proto gali kilti pavojus akvariumų žuvims. Bengalijos katės taip pat mėgsta laipioti ir dažnai jas galima rasti sėdinčias aukščiausiame taške, kurį gali pasiekti namuose. Šioms katėms būtinas aukštas katės laipiojimo medis, kaip ir žaislai, kurie bus iššūkis jo intelektui.

Bengalijos kačių sveikata:

Tiek veislinės, tiek mišrios katės turi įvairių sveikatos problemų, kurios gali būti genetinės prigimties. Bengalijos katės paprastai yra sveikos, tačiau kartais gali atsirasti tokios ligos, pvz:

  • distalinė neuropatija – tai nervų sistemos sutrikimas, sukeliantis silpnumą. Jis gali pasireikšti katėms sulaukus 1 metų ir, laimei, daugelis kačių pasveiksta pačios.
  • plokščios krūtinės sindromas – tai deformacija, kuri gali būti nuo lengvos iki sunkios formos. Suaugusios katės paprastai nerodo jokių šio sindromo požymių.
  • klubo sąnario displazija, kuri sunkiais atvejais gali sukelti šlubavimą.
  • hipertrofinė kardiomiopatija, kai kurioms veislėms paveldima širdies ligos forma.
  • girnelės liuksas – paveldimas kelio girnelės išnirimas, kuris gali būti nuo lengvo iki sunkaus lygio. Sunkius atvejus gali palengvinti operacija.
  • progresuojanti tinklainės atrofija – degeneracinė akių liga.

Nepriklausomai nuo to, kokia sveika yra jūsų katė, pirmą kartą parsinešus ją namo, turėtumėte pasiruošti bet kokioms problemoms, kurios gali kilti jos gyvenime.

Bengalijos kačių priežiūra:

Trumpas, bet storas Bengalijos kačių kailis yra lengvai prižiūrimas. Jums reikia kas savaitę jį šukuoti, kad pašalintumėte negyvus plaukus ir paskirstytumėte odos riebalus. Maudyti Bengalijos kates reikia retai, tačiau reikia valyti dantis, kad išvengtumėte periodonto ligų. Kasdienė dantų higiena yra geriausia, tačiau jei neturite tiek laiko, bent jau kas savaitę išvalykite šepetėliu. Taip pat reikia nukirpti nagus kas porą savaičių. Nuvalykite akių kampučius minkštu drėgnu skudurėliu, kad pašalintumėte išskyras. Kiekvienai akiai naudokite atskirą audinio plotą, kad nekiltų pavojaus plisti infekcijai. Kas savaitę patikrinkite ausis: jei jos atrodo nešvarios, nuvalykite jas vatos tamponu arba minkštu drėgnu skudurėliu, sudrėkintu sidro acto ir šilto vandens mišiniu (50–50). Venkite naudoti vatos tamponus, nes tai gali pažeisti ausies vidų.

Laikykite kraiko dėžę nepriekaištingai švarią, nes dėl nešvarios dėžės jos gali pradėti naudotis kitomis namų vietomis. Šios veislės katėms ypač rūpi kraiko dėžės švara. Bengalijos kates verta laikyti tik patalpoje, kad apsaugotumėte jas nuo kitų kačių platinamų ligų, šunų ar kojotų užpuolimų ir kitų pavojų, su kuriais susiduria katės, išeinančios į lauką. Laikydami šias kates patalpoje, nuo šių aistringų medžiotojų taip pat apsaugosite vietinius paukščius ir laukinius gyvūnus. Jei įmanoma, pastatykite savo Bengalijos katei didelį lauko aptvarą, kuriame jis galėtų saugiai šokinėti ir laipioti. Į lauką išeinančios bengalijos veislės katės taip pat gali būti pavogtos, nes jų įsigijimas kainuoja nemenką sumą.

Bengalijos katės kailis ir fiziologija:

Bengalijos katės yra sportininkai: jos judrios ir grakščios, tvirto ir raumeningo kūno, kaip ir dera katei, kuri atrodo kilo iš džiunglių. Jos plati galva yra modifikuoto pleišto formos, ilgesnė nei plati, suapvalintais kontūrais. Viršuje yra vidutinio dydžio ar mažos ausys, kurios yra palyginti trumpos, nukreiptos į galvos šonus. Didelės ovalios akys yra beveik apvalios. Galvą su kūnu jungia ilgas, raumeningas kaklas. Kūną remia vidutinio ilgio kojos, šiek tiek ilgesnės nugaroje nei priekyje, didelėmis, apvaliomis letenomis. Stora, vidutinio ilgio uodega gale siaurėja ir yra juodos spalvos. Kai bengalas apsiverčia, galite pamatyti, kad dar viena jų savybė yra dėmėtas pilvas. Laukinę Bengalijos išvaizdą pagerina trumpas, storas kailis, kuris atrodo prabangiai minkštas ir šilkinis. Kailis gali būti kelių spalvų ir raštų, įskaitant rudą, juodą, sidabrinį ir margą, ir gali būti atsitiktinai margas arba horizontaliais raštais, arba jis gali būti marmurinis, su šviesesniame fone atsitiktinai išdėstytomis horizontaliomis juostelėmis. Kai kurios šios veislės katės turi kailį, kuris apibūdinamas kaip „blizgantis“. Kailis spindi šviesoje, tarsi būtų nusėtas aukso dulkėmis.