Ar Obuoliai Kietina Vidurius?

Dauguma iš mūsų daugiau ar mažiau mėgsta obuolius, nes tikriausiai žino apie jų naudą mūsų organizmui. Obuolių valgymas kasdien gali padėti visoms organizmo sistemoms, o tarp jų ir virškinimo sistemai. Yra žmonių, kurie manydami, jog obuoliai kietina vidurius, jų atsisako, tačiau taip nėra. Obuoliai nekietina vidurių, atvirkščiai, jie gali padėti nuo vidurių užkietėjimo ir viduriavimo. Išsiaiškinkime, kaip obuoliai padeda virškinimui.

Obuolių nauda virškinimo sistemai:

Obuoliai paprastai yra priskiriami prie maisto produktų kategorijos, kurie gali padėti užkietėjus viduriams, nes jie padeda nuo vidurių užkietėjimo ir viduriavimo. Obuoliuose yra ir tirpių, ir netirpių skaidulų: 64 % vaisių sudaro netirpios skaidulos, o 36 % – tirpios skaidulos. Jos gali palengvinti žarnyno judėjimą ir užkirsti kelią vidurių užkietėjimui. Netirpios skaidulos yra obuolių odoje ir tai yra priemonė, kuri palengvina tuštinimąsi ir mažina vidurių užkietėjimą. Prinokęs, sultingas obuolys turi medžiagų, kurios gali padėti jums reguliariai tuštintis. Be to, kad obuoliai padeda išsituštinti, jie suteikia vitaminų, tokių kaip A ir C, ir mineralų kalio ir fosforo. Valgant obuolio šerdį ir obuolio odelę, pridedama papildomų maistinių medžiagų ir daugiau skaidulų.

Obuoliai – skaidulų šaltinis:

Viename dideliame obuolyje yra apie 5 g skaidulų, daugiausia pektino pavidalu, o tai suteikia obuoliui didžiausią skaidulų kiekį iš visų vaisių. Obuolių skaidulų kiekis padeda išlaikyti jūsų išmatas reguliarias, tvirtas ir drėgnas, tačiau būtinai turite valgyti odą ir obuolių minkštimą. Obuolių odoje yra maždaug du trečdaliai turimų skaidulų, taip pat naudingų antioksidantų. Keturi dideli obuoliai patenkintų visą minimalų dienos skaidulų poreikį, nors galbūt ir nenorėsite kasdien valgyti tik obuolių. Toks skaidulų kiekis žarnyne turėtų turėti pakankamai skaidulinių medžiagų, kad padėtų išlaikyti išmatų formas.

Obuoliai padeda nuo viduriavimo:

Obuoliai taip pat gali padėti nuo viduriavimo. Tirpios skaidulos išmatose sudaro gelio konsistenciją ir lėtina virškinimą, todėl jei viduriuojate, vaisiaus minkštimas turėtų būti be odelės. Skaidulų kiekis obuoliuose taip pat gali būti naudingas norint numesti svorio. Jame yra daug skaidulų ir vandens, dėl kurių vaisiai yra labai sotūs. Valgydami vieną vaisių tarp valgymų, o ne prieš valgį ar po jo, galite ilgiau jaustis sotesni ir sumažinti bendrą suvartojamų kalorijų kiekį, taip padedant numesti svorio.

Kitos obuolių naudos:

Obuoliai turi daug naudingų savybių, padedančių visoms organizmo sistemoms, pvz.:

  • Obuoliai gali būti naudingi širdies sveikatai.
  • Tirpios skaidulos obuoliuose gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje.
  • Obuoliuose taip pat yra polifenolių, kurie gali turėti antioksidacinių savybių, kurios gali sumažinti kraujospūdį.
  • Pektinas yra dar viena obuolių skaidulų rūšis, kuri veikia kaip prebiotikas, kuris aprūpina žarnyną naudingomis bakterijomis ir gali padėti pagerinti žarnyno sveikatą.