Ar Nėštumo Testas Gali Nerodyti Nėštumo?

Jei ateina laikas atlikti nėštumo testą, tada jūsų emocijos gali būti įvairios. Kai kurios moterys jau įtaria, kad laukiasi, bet tada pamato neigiamą nėštumo testo rezultatą. Kodėl taip atsitinka? Čia apibūdiname įvairias priežastis, kodėl nėštumo testas galėjo parodyti neigiamą atsakymą.

Kiek tikslūs yra nėštumo testai namuose?

Tinkamai naudojant, nėštumo testai yra beveik 99 proc. tikslūs, todėl jei bandote naudoti nėštumo testą namuose, perskaitykite instrukcijas ir atidžiai jų laikykitės, nes bet kokie praleisti veiksmai ar laiko stygius gali duoti neteisingus rezultatus. Nėštumo testas yra skirtas stebėti žmogaus chorioninio gonadotropino (hCG) kiekį šlapime. HCG yra hormonas, kuris susidaro jūsų kūne, kai apvaisintas kiaušinėlis įsitvirtina gimdoje (arba negimdinio nėštumo atveju – už gimdos ribų). Jūsų kūnas gamina šį hormoną tik tuo atveju, jei esate nėščia (vienintelė išimtis yra tam tikrų vėžinių navikų gaminimas).

Norėdami gauti tiksliausius rezultatus, atlikite šiuos veiksmus:

 • Atlikite nėštumo testą pirmą praleistų mėnesinių dieną, nes jei esate nėščia, jūsų placenta iki to laiko pradės gaminti hCG, o hormonas bus šlapime.
 • Pirmiausia atlikite testą ryte, nes tada jūsų hCG lygis bus didžiausias, todėl yra didesnė tikimybė, kad jie bus aptikti atliekant testą.
 • Negerkite per daug skysčių, nes papildomi skysčiai gali praskiesti jūsų hGC lygį ir parodyti neteisingą atsakymą.

Kas sukelia klaidingai neigiamą nėštumo testą?

Jei nėštumo testas parodė neigiamą rezultatą, bet vėliau sužinojote, kad esate nėščia, kyla klausimas, kaip testas galėjo apsirikti. Kas sukelia klaidingai neigiamus nėštumo testus? Yra keletas būdų, kaip nėštumo testas gali parodyti klaidingai neigiamą rezultatą:

 • Neteisingas nėštumo testo naudojimas:

Jei nesilaikysite pakuotės nurodymų, nėštumo testas nenustatys tinkamai šlapimo tyrimui. Kiekvienas testas yra skirtingas ir turi skirtingas kryptis, todėl atidžiai pažiūrėkite, galbūt praleidote žingsnį arba netinkamai atlikote testą. Jei pastoviai gaunate klaidingai neigiamą nėštumo rezultatą ir esate tikra, kad esate nėščia, kreipkitės į gydytoją, kuris atliks kraujo tyrimą ar kitą testą, kad sužinotų rezultatus.

 • Nėštumo testo naudojimas per anksti:

Jūsų hCG nebus pakankamai aukštas, kad aptiktų nėštumą iki šešių dienų po pastojimo. Jei testą atlikote per anksti, testas bus neigiamas, net jei esate nėščia. Testas yra sureguliuotas taip, kad būtų galima aptikti mažą hCG kiekį, tačiau per savaitę po pastojimo nepakanka hormonų, kuriuos reikia aptikti. Patartina palaukti iki pirmosios praleistų mėnesinių dienos ir tik tada atlikti nėštumo testą. Kai jūsų hCG lygis yra pakankamai aukštas, mėnesinės turėtų dingti, o tai reiškia, kad nuo pastojimo praėjo mažiausiai šešios dienos, todėl jei esate nėščia, testas turėtų būti teigiamas.

 • Neteisingai apskaičiuotas menstruacinis ciklas:

Jūs turite būti tikri dėl pirmosios mėnesinių dienos, nes daugeliui moterų mėnesinės būna nereguliarios arba jos jų nestebi, todėl gali būti neteisingas ir nėštumo testo rezultatas. Kai kurios moterys atlieka nėštumo testą prieš pat menstruacijų pradžią, kai hCG lygis yra per mažas,todėl nėštumo testas greičiausiai bus klaidingas.

 • Praskiestas hCG lygis:

Praskiedus hCG lygį, taip pat gali būti klaidingai neigiamas nėštumo rezultatas, todėl jei ruošiatės atlikti nėštumo testą, geriausia jį atlikti ryte. Kai kurios moterys anksti ryte arba vėlai vakare geria vandenį ar kitus skysčius, kad galėtų šlapintis ryte. Praskiedus šlapimą, gali būti nepakankamas hCG lygis, todėl testas gali parodyti klaidingus rezultatus.

 • Per daug hCG šlapime:

Jei jūsų hCG lygis yra per didelis, jūsų nėštumo testas taip pat gali pateikti klaidingą neigiamą rezultatą. Tai vadinama „kablio efektu“. Tai labai reta, bet pasitaiko. Nėštumo testai yra skirti tam tikram kūno hCG diapazonui stebėti, todėl jei turite per mažai, pvz.: jei per anksti atlikote testą arba praskiedėte šlapimą, jis nebus aptiktas. Taip pat jei turite per daug, pvz.: jei testą atlikote per vėlai, testo juostelė gali nesugebėti prisirišti prie nė vienos molekulės, o tai gali parodyti neigiamą rezultatą.

Ką daryti, jei mėnesinės vėluoja ir nėštumo testai yra neigiami?

Jei atlikote nėštumo testą ir jis buvo neigiamas, bet jums nėra mėnesinių, kokios gali būti to priežastys? Yra keletas priežasčių, išskyrus nėštumą, dėl kurių gali nebūti mėnesinių, pavyzdžiui:

 • Hormoniniai sutrikimai, pvz., skydliaukės funkcijos sutrikimas, didelis prolaktino kiekis, policistinių kiaušidžių sindromas;
 • Per didelis ar per mažas kūno svoris;
 • Kai kurios lėtinės ligos;
 • Liga;
 • Kelionė;
 • Prastas miegas;
 • Didelis stresas;
 • Per didelis fizinis krūvis.

Jei šie paaiškinimai jums netinka, apsilankykite pas gydytoją ir atlikite antrą nėštumo testą. Gydytojai naudoja kraujo tyrimą, kuris yra tikslesnis ir gali aptikti mažesnį hCG lygį nei namų nėštumo testas.

Kalbant apie nėštumo testus, laikykitės nurodymų ir žinokite savo ciklą, nes jei atidžiai sekėte nurodymus ir gerai žinote savo ciklą, turėtumėte gauti tikslius rezultatus, tačiau jei įtariate, kad esate nėščia ir vis dar gaunate klaidingai neigiamus nėštumo testo rezultatus, kreipkitės į gydytoją. Jie gali tiksliai nustatyti, ar esate nėščia, ar praleidote mėnesines dėl kitų priežasčių.