Svetainių Blokavimas „Chrome Android“ Naršyklėje Mobiliuosiuose

Galbūt jūs norite užblokuoti tam tikras svetaines, pvz., „Facebook“, savo darbo telefone, kad užtikrintumėte, jog jos netrukdys jūsų ar jūsų komandos produktyvumui darbe. Arba norite būti tikras, kad vaikui nebus pasiekiamos visos „Google“ paieškos. Tačiau tiek pirmu, tiek antru atveju, svetainių užblokavimas mobiliojo telefono „Chrome“ naršyklėje yra itin lengvas ir paprastas procesas. Svarbiausias ir geriausias dalykas yra tas, kad taip pat nesunkiai ir atblokuosite tas svetaines.

Svetainių Blokavimas „Chrome Android“ Naršyklėje Mobiliuosiuose

Jei dažnai naršote internete naudodami „Android“ įrenginio „Chrome“, gali tekti užblokuoti tam tikras svetaines, kad užtikrintumėte didesnį produktyvumą bet kuriuo paros metu. Mobiliesiems įrenginiams šis plėtinys yra programa, kurią galite atsisiųsti. Štai kaip jį naudoti per mobilųjį telefoną, kad būtų užblokuotos tam tikros išmaniojo telefono svetainės:

  • Atidarykite „Google Play“ parduotuvę ir įdiekite programą „BlockSite“. „Android“ įrenginyje yra savoji programa „Google Play“ parduotuvė – tai prekyvietė, kurioje galite į savo telefoną atsisiųsti nemokamų ir mokamų programų. Atidarykite „Google Play“ ir ieškokite programos „BlockSite“, kaip parodyta žemiau.
  • Atidarykite atsisiųstą „BlockSite“ programą, kai telefone pasirodo piktograma.
  • „Įjunkite“ programą savo telefono nustatymuose, kad programa galėtų blokuoti svetaines, o tai galite padaryti atidarydami „BlockSite“ programą savo mobiliajame įrenginyje ir bakstelėdami „Eiti į nustatymus“. 
  • Programa nukreips jus į jūsų telefono programos nustatymus, kur turite įgalinti programą, kad ji galėtų valdyti jūsų naršyklę ir užblokuoti svetaines, kurių nenorite matyti.
  • Nustatymų sąraše raskite šią programą ir bakstelėkite ją. Būsite paraginti įjungti programą arba naudoti paslaugą. Bakstelėję bet kurį iš jų, programa bus suaktyvinta.
  • Norėdami užblokuoti pirmąją svetainę ar programą, palieskite žalią „+“ piktogramą.
  • Įjungę „BlockSite“ programą, grįžkite į programą ir bakstelėkite žalią „+“ piktogramą apatiniame dešiniajame mobiliojo telefono ekrano kampe. Bus atidarytas puslapis, kuriame galėsite užblokuoti svetainę arba programą mobiliesiems, paieškos juostoje įvesdami kiekvieno pavadinimą, kaip parodyta žemiau.
  • Bakstelėkite „Svetainė“ arba „Programa“, kad nustatytumėte, kokio tipo turinį norite blokuoti.
  • Bakstelėkite varnelę viršutiniame dešiniajame kampe, kad patvirtintumėte, jog svetainė užblokuota.
  • Įveskite visą norimos blokuoti svetainės URL ir viršutiniame dešiniajame ekrano kampe pamatysite žalią varnelę. Bakstelėkite ją ir sėkmingai užblokuosite šią svetainę.
  • Kitame ekrane bet kuriuo metu galėsite redaguoti arba pašalinti svetaines ir programas iš užblokuotų sąrašų.

Svetainių blokavimas „iOS“ įrenginiuose mobiliesiems

Programų parduotuvėje yra keletas programų, leidžiančių blokuoti „iOS“ įrenginio svetaines. Čia yra dvi parinktys su panašiomis funkcijomis:

  • “Zero Willpower”: ši programa kainuoja 1,70 eurų ir leidžia sukurti paprastą visų svetainių, kurias norite užblokuoti iš „iPhone“, „Safari“ sąrašą. Dar geriau, yra laikmatis, todėl galite blokuoti svetainę ribotą laiką.
  • “Site Blocker”: panašiai kaip “Zero Willpower”, “Site Blocker“ leidžia blokuoti blaškančias ar nepageidaujamas „Safari“ svetaines „iOS“ įrenginyje, taip pat turi laikmatį ir pasiūlymus, o be to ši programa nemokama.

Svetainių blokavimas “Rooting” arba „Jailbreaking“ veiksmais mobiliuosiuose įrenginiuose:

Vienu ar kitu metu išgirsite apie savo mobiliojo įrenginio „Rooting“ ar „Jailbreaking“ galimybę. Žinoma, kad tai padarius vartotojams suteikiamos „administratoriaus“ teisės naudotis telefonu – leidžiama atsisiųsti programas ir žaidimus, kurių jie kitaip negalėtų, taip pat pakeisti telefono nustatymus taip, kaip to negali padaryti įprastas vartotojas. Kitas šalutinis telefono “Rooting” ar “Jailbreaking” produktas yra svetainių blokavimas.

  • “Rooting” – tai yra veiksmas, kurį vartotojai atlieka „Android“ mobiliuosiuose įrenginiuose, kad pasiektų savo telefono „šakninį“ kodą, leidžiantį valdyti įrenginio operacinę sistemą ir dėl to pasirinkti, kuriose svetainėse telefonas gali lankytis ar ne.
  • „Jailbreaking“ – tai yra veiksmas, kurį vartotojai atlieka „iOS“ įrenginiuose, pvz., „IPhone“, leisdami paleisti ir atsisiųsti programinę įrangą, kurią „Apple“ paprastai uždraustų.

Tačiau yra griežtai patariama to nedaryti, nes “įsišaknijęs” telefonas teoriškai gali suteikti jums prieigą prie kodo išmaniajame telefone, kuris gali uždrausti tam tikras svetaines iš jūsų naršyklės, tačiau taip pat gali kilti nemažai teisinių ir saugumo rizikų. Nors skirtingos šalys turi savo įstatymus prieš “Rooting” ir “Jailbreaking”, pats procesas gali padaryti jūsų mobilųjį įrenginį labiau pažeidžiamą nuo virusų ir kenkėjiškos programinės įrangos. Dėl šios priežasties daugelis jūsų turimų ar planuojamų atsisiųsti programų gali tapti nesuderinamos su jūsų telefonu ir atsisakyti dirbti su įrenginiu.