Plokščias Namo Stogas: Privalumai Ir Atsiliepimai

Plokščias stogas dažniausiai būna komerciniuose, o ne gyvenamuosiuose pastatuose, tačiau tai tikrai nereiškia, kad negalite statyti plokščią stogą turinčio namo. Renkantis plokščią stogą savo namui reikia atsižvelgti į keletą dalykų, tokių kaip medžiagos, oras ir priežiūra bei stogo danga. Taigi, jei ir jūs svarstote savo namui pasirinkti plokščią stogą, turėtumėte žinoti jo privalumus ir trūkumus. Taip pat turite žinoti, kad stogo danga iš Borga.lt yra viena kokybiškiausių ir patikimiausių rinkoje. Be to, “Borga” – kone geriausia plieninių pastatų statytoja rinkoje, todėl angarą statykite su www.borga.lt.

Plokščių stogų privalumai:

Yra daug žmonių, kurie teikia pirmenybę plokštiems namo stogams, o ne šlaitiniams. Štai keletas plokščio namo stogo privalumų:

  • Plokščio stogo statyba – lengva:

Plokščią namo stogą pastatyti yra lengviau, lyginant su šlaitiniu, todėl jums nereikės jaudintis, kad jūsų rangovai susidurs su papildomomis šlaitinio stogo konstrukcijomis ir jų įrengimu.

  • Plokščias stogas yra patvarus:

Jei jums svarbus patvarumas, plokščias stogas yra kaip tik jums tinkama sistema. Plokščias stogas yra atsparus vandeniui, todėl jums nereikia jaudintis dėl vandens žalos. Jei ketinate pasirinkti plokščią betoninį stogą, tuomet naudojate stogo dangos sistemą, kuri atlaiko stiprų vėją. Be to, stogo įgriuvimo rizika sumažėja, kai pasirenkate plokščio stogo sistemą.

  • Galimas remontas – pigesnis:

Iškilus problemai plokščią stogą suremontuoti taip pat paprasta, kaip jį pastatyti. Plokščio stogo remonto arba perdengimo kaina yra prieinama, palyginti su kitomis stogo sistemomis ir dangomis. Plokščias stogas gali būti sutaisytas nesukeldamas daug streso ir nereikalaudamas didelių išlaidų.

  • Plokščią stogą lengva valyti:

Plokščią stogą lengviau pasiekti nei daugumą kitų stogo sistemų, todėl jį lengva prižiūrėti. Be to, juo judėti taip pat lengva, nes jis yra lygus. Galite reguliariai nuo stogo pašalinti dumblius, pelėsius ir dėmes, kad nesikauptų šiukšlės. Slėginis plovimas vandeniu yra geriausias būdas nuvalyti plokščią stogą jo nepažeidžiant, ypač jei turite plokščią betoninį stogą.

Plokščio stogo trūkumai:

Tačiau kartu su gėriu ateina ir blogi dalykai, todėl svarbu žinoti plokščio stogo sistemos ir dangos trūkumus, kad galėtumėte išsiaiškinti, ar ji tinka jūsų namams. Štai kokie yra trūkumai renkantis plokščią stogą savo namams:

  • Drenažo trūkumas:

Didžiausias plokščio stogo trūkumas yra drenažo trūkumas, todėl svarbu reguliariai tikrinti stogą. Atminkite, kad nėra šlaitų, kad vanduo ar sniegas galėtų slysti žemyn. Jei reguliariai jo netikrinsite, drenažas gali užsikimšti sniegu ir vandeniu. Taip pat gali kauptis šiukšlės ir nešvarumai – sniegas ir vanduo nėra vieninteliai dalykai, kurie gali sukelti problemų ant plokščio stogo. Lapai, šakelės, nešvarumai ir kitos šiukšlės taip pat gali užkimšti drenažą, todėl sniegas ir vanduo nenutekės. Reguliariai tikrindami ir valydami nuo stogo nešvarumus ir šiukšles, galite išvengti užsikimšimo.

  • Ribotos stogo dangos medžiagos:

Daugumoje plokščių stogų naudojamos valcuotos stogo dangos medžiagos, įskaitant gumą ir bitumą. Medžiagos yra nebrangios, bet tarnauja tik nuo dešimties iki 15 metų. Yra alternatyvų, pavyzdžiui, naudoti gumines gontas su rulonine gumine stogo danga, tačiau jos yra brangesnės.