Mažos Virtuvės, Sujungtos Su Svetaine Interjeras

Įsigijus butą, virtuvės įrengimas ar virtuvės interjero kūrimas – yra vienas iš svarbiausių darbų, kuriam keliama nemažai reikalavimų: kad būtų komfortiška, kad būtų pakankamai erdvi, kad atrodytų estetiškai, kad derėtų prie bendro buto stiliaus ir pan. Tai ypač svarbu tada, kai mažą virtuvę pageidaujama sujungti su svetaine. Gana sudėtinga kurti virtuvės interjerą mažame bute, tačiau tikrai įmanoma virtuvę įsirengti kompaktiškai, stilingai sujungti ją su svetaine ir netgi turėti joje valgomąjį stalą. Pastarasis akcentas ypač aktualus tiems, kurie turi didesnę šeimą, mėgsta rengti giminių ar draugų susibūrimus, vakarėlius. Siūlome pasinaudoti mūsų pateikiamomis mažos virtuvės, sujungtos su svetaine, idėjomis – jų išties yra kūrybingų, originalių, praktiškų ar labai estetiškų.

  1. Naudokite dekoro elementus, kad išryškėtų, bet tarpusavyje derėtų, skirtingos erdvės.

Jei yra noras, vadinasi, turi būti ir būdas. Jei jūsų svetainė susieta su virtuve, tačiau turi gana blankią ar mažą sienų pertvarą, išnaudokite tos pertvaros funkcijas. Išryškinkite valgomojo erdvę tam tikrais akcentais: pakabinkite šviestuvą virš valgomojo stalo, priešais pakabinkite veidrodį ar paveikslą ir į kampą pastatykite mažą baro vežimėlį. Visos šios detalės rodo, kad tai yra atskira valgomojo zona, o ne svetainės dalis.

  1. Nebijokite sluoksniuoti erdvių

Gyvenant mažoje erdvėje, reikia laikytis principo „mažiau yra daugiau“. Bet tai ne visada pavyksta. Jei jums reikia būtinai turėti valgomojo stalą, nebijokite derinti ir sluoksniuoti savo baldų, kad kuo praktiškiau arba tikslingiau išnaudotumėte savo erdvę. Valgomasis stalas gali būti tas akcentas, kuris vizualiai atskirs svetainę nuo virtuvės. Pateiktame pavyzdyje puikiai įkomponuotas apvalus valgomojo stalas. Ir tai atrodo išties šauniai!

  1. Naudokite meno akcentus

Norėdami, kad jūsų buto virtuvė susijungtų su svetaine, pakabinkite ant sienos indaują arba paveikslus. Pakabinama spintelė užima mažiau vietos, erdvė atrodo didesnė, o paveikslas (ar keli paveikslai) prideda papildomo dekoro ir ryškumo patalpai. Šalia tokios pakabinamos spintelės puikiai atrodo priderintas apvalus nedidelis valgomojo stalas.

  1. Nebijokite uždengti / užgožti langų.

Bute įrengta viena bendra erdvė su stumdomomis balkono durimis ar labai dideliu langu? Nesi jaudinkite, jei jūsų įrengtas valgomojo kampas tokį langą šiek tiek užgoš, pavyzdžiui, šalia jo bus pastatytas nedidelis valgomojo stalo ir suolo komplektas. Tai tikrai nesukels nepatogumų. Priešingai – tai taps puikia vieta jaukioms popietėms su kava.

  1. Susikurkite jaukų kampelį

Jeigu virtuvės sujungtos su svetaine erdvė yra labai maža, bet norite turėti bent mažą valgomojo zoną, kurioje būtų valgomasis stalas ir pora kėdžių – susiraskite šviesią vietą (šalia lango). Susikurkite jaukų kampelį, kuriame galėsite jaukiai leisti popietes su kavos puodeliu. Šalia lango galite pastatyti suoliuką, šalia sienos – taip pat, nes toks sprendimas užims mažiau vietos.

  1. Naudokite kompaktiškas kėdes

Dažniausiai virtuvė sujungiama su svetaine tais atvejais, kai erdvė yra gana ribota. Tokiais atvejais nesirinkite didelių kėdžių, kurios užima labai daug vietos. Rinkitės minimalistines, prie interjero derančias kėdes, tuomet ir bendra svetainės ir valgomojo erdvė atrodys stilingai. Interjero dizaineriai pataria rinktis tokias kėdes, kurios puikiai tilptų po stalu – tai suteikia gražesnį vaizdą.

  1. Valgomąjį įsirenkite šalia laiptų (jei gyvenate lofte)

Kartais turint bendrą erdvę – virtuvę sujungtą su svetaine – išties kyla dilema, kur ir kaip įkomponuoti stalą. Jei gyvenate lofto tipo bute – pasitelkite kūrybingumą. Tokiais atvejais gali puikiai atrodyti nedidelis staliukas su taburetėmis, įrengtas šalia laiptų. Tokia vieta puikiai tiks vakarienėms ir atrodys gražiai.

  1. L formos suoliukas – puikus pasirinkimas, kai virtuvė yra sujungta su svetaine

Valgomojo kėdes pakeiskite L formos suoliukais, kad išnaudotumėte visą erdvę, bet ji neatrodytų perkrauta. Gyvenant mažame bute, tikslinga rinktis mažą apskritą valgomojo stalą ir kompaktišką suoliuką. Tai ir erdvu, ir stilinga.

  1. Komponuokite ir derinkite baldus

Kai turite nedidelę erdvę, turite leisti sau būti kūrybingiems ir pažeisti kai kurias dizaino taisykles. Paprastai manoma, kad jei baldai liečiasi vieni su kitais, tai jų erdvėje yra per daug. Bet tokia taisyklė neturėtų galioti tais atvejais, kai yra ribotas kvadratinių metrų plotas. Pateiktoje idėjoje – spinta prispausta prie sienos, tačiau šalia jos puikiai dera valgomojo stalas ir kėdės. Tai atrodo jaukiai ir eklektiškai.

  1. Naudokite kilimėlius

Paprastas būdas išskirti valgomojo zoną – naudoti kilimėlį. Būkite žaismingi rinkdamiesi kilimėlio spalvas, kad maža erdvė – virtuvė, sujungta su svetaine – atrodytų madingai.