Kokiam Interjerui Tinka Dideli Paveikslai Ant Sienos?

Dauguma savo namus kuriančių porų norėtų įsigyti didelių paveikslų, bet neįsivaizduoja, kaip jie derės prie likusio jų namų interjero. Be to, dažniausiai jie neapgalvoja visų smulkmenų, t.y. ar tokiam dideliam meno kūriniui atsiras tiek daug vietos ant sienos. Taip yra todėl, kad pasirinkimas, ar pirkti konkretų meno kūrinį, dažniausiai neturi nieko bendra su kūrinio dydžiu ir tuo, ar jis derės su kitais daiktais. Meno kūrinio pasirinkimas dažniausiai grindžiamas kažkuo kur kas visceralesniu, pavyzdžiui, mes tiesiog žinome, kad šis objektas yra skirtas mums. Tačiau vis dėlto praktiniai rūpesčiai, atsirandantys įsigijus tokį meno kūrinį, turėtų priversti susimąstyti apie tai, ką žmonės turėtų turėti omenyje, kad tai būtų tinkama jų erdvei? Pateikiame keletą idėjų, kuriomis remiantis bus paprasčiau didelį meno kūrinį pritaikyti savo namuose.

Pirmiausia menas, vėliau – baldai:

Didžiausias susirūpinimas kyla dėl to, ar didelis paveikslas nesusidurs su kitais daiktais. Tačiau dauguma šeimų labai retai laikosi prie tų pačių baldų ilgiau nei maždaug dešimtmetį. Šiandien gana įprasta, kad žmonės visiškai atsikrato baldų ir pradeda iš naujo, nes dizaino tendencijos ateina ir praeina, o dažų nuostatos keičiasi pagal užgaidą. Tačiau jūsų pirktas meno kūrinys greičiausiai bus su jumis visą likusį gyvenimą. Jei matote didelį paveikslą, kurį norėtumėte turėti, neturėtumėte tiek jaudintis, ar jis tiks prie likusių jūsų baldų ar dekoro. Dauguma šių daiktų turi ribotą tarnavimo laiką. Pradėkite nuo meno ir pirkite tai, kas jums patinka. Tada, kai neišvengiamai ateis laikas pakeisti baldus ar sienų spalvą, galėsite pasirinkti, kas tinka prie paveikslo.

Dideli paveikslai sukuria estetinę kalbą:

Vienas iš sudėtingiausių dalykų, kuriuos reikia padaryti su kambariu, yra apibrėžti jį bendra estetika, kuri susieja erdvę ir jos apstatymą. Dideli paveikslai puikiai tinka šiam tikslui, nes su jais galima bendrauti tik pagal jų estetines vertybes. Formalūs meniniai paveikslo elementai, tokie kaip linija, spalva, tekstūra, forma ir raštas, gali nustatyti toną, t.y. bendram dizainui sukuriant vaizdinę kambario kalbą. Pavyzdžiui, didelis raudonas abstraktus paveikslas su horizontaliomis linijomis gali sukurti vaizdinę temą, kurią galima pernešti per kambarį ant baldų dangų, pagalvių, grindų dangų ir akcentų, pavyzdžiui, vazų ar skulptūrų. Paveikslo paviršiaus faktūra gali atkartoti patalpoje dominuojančius audinius ar asmeninius daiktus. Kad ir kokią estetinę kalbą sukurtų menas, leisdami jai vadovautis kitais pasirinkimais, susijusiais su dekoru, bus sukurtas darnus ir svetingas erdvės tonas ir dar daugiau dėmesio bus skiriama menui.

Dideli paveikslai – tiltas su erdve:

Maži meno kūriniai gali suteikti kambariui intymumo, tačiau dažnai erdvė yra tokia didelė ar dramatiška, kad mažas paveikslas gali joje pasimesti. Tokiose erdvėse ypač vertingi dideli abstraktūs paveikslai. Pavyzdžiui, jei kambaryje yra dviejų aukštų lubos, didelis paveikslas, pakabintas tinkamoje vietoje, aukštai nuo grindų, gali padėti įveikti atotrūkį tarp kambario didybės ir žmogiškojo dekoro masto. Jei kambarys yra ypač dominuojantis savo stiliumi, pvz., pernelyg puošnus, per daug minimalus ar pernelyg geometrinis, meno kūrinių formos ir spalvos gali padėti pasiekti šį poveikį. Pavyzdžiui, biomorfinės formos dideliame paveiksle gali numalšinti tikslaus, modernizmo, geometrinio kambario agresiją arba atvirkščiai. Ir kadangi didelį abstraktų paveikslą lengva perskaityti iš tolo, žiūrovai neprivalo būti arti jo, kad galėtų juo mėgautis.

Paveikslai kuria nuotaiką, požiūrį ir šviesą:

Visi žinome, kaip svarbu sukurti tinkamą atmosferą savo namuose. Didelis abstraktus paveikslas gali sukurti kambario nuotaiką per spalvų, rašto ir kompozicijos elementus. Patalpoje, kurioje vyks bendravimas, energingas raštas ar kompozicija, nurodanti judesį, gali sukurti gyvą nuotaiką. Atsipalaidavimui skirtoje patalpoje abstraktus paveikslas, apibrėžtas prislopintų spalvų ar harmoningos kompozicijos, gali sukurti ramią atmosferą. Apšvietimas yra kitas svarbus veiksnys, lemiantis kambario nuotaiką, o didelis paveikslas gali maksimaliai padidinti aplinkos šviesos vertę. Paveikslo paviršius atspindi bet kokią tiesioginę ir netiesioginę šviesą patalpoje. O jei sieną nudažysite kiek tamsesne spalva ar tonu, paveikslas pritrauks daugiau šviesos ir taps subtiliu apšvietimo šaltiniu.

Kur kabinti didelį paveikslą?

Pagrindinis rūpestis yra tas, kur namuose gali būti pakabintas didelis paveikslas. Jei nerimaujate, kad jis gali netilpti ant sienos, turite žinoti, kad daugumoje statybos normų reikalaujama, kad lubos būtų ne žemesnės nei 2 metrų aukščio. Tik tokiu atveju patalpa yra laikoma tinkama gyventi. Greičiausiai ne daug paveikslų galima rasti, kurie būtų didesni nei 2 metrai aukščio. Tiesą sakant, jei kada nors bandėte rasti paveikslą, kurį pakabintumėte erdvėje su aukštomis lubomis, žinote, kaip sunku rasti tokį didelį meno kūrinį. Taigi, jei perkate didelius meno kūrinius, būkite tikri, kad beveik visais atvejais jie yra pritaikyti būti pakabinti gyvenamuosiuose namuose.