Kaip Valyti Automobilio Sėdynes?

Bėgant laikui net ir naujausio automobilio sėdynės gali išsipurvinti, todėl norint važiuoti patogiai reikia jas kruopščiai išvalyti. Įdėjus minimalias pastangas jūsų automobilio sėdynės vėl kvepės gaiva bei švara ir atrodys kaip naujos. Reguliarus automobilio salono, įskaitant ir sėdynių, valymas daro stebuklus ir prailgina jūsų automobilio salono tarnavimo laiką. Be to, automobilio sėdynių valymas užtikrina ne tik švaros bei gaivos jausmą, bet ir higieniškumą. Juk sėdėti švariame automobilio salone daug maloniau nei tokiame, kur yra susikaupę dulkių ir nešvarumų sluoksniai. Norėdami išvalyti automobilių sėdynes kaip profesionalas, įsiminkite šiuos patarimus:

Valymą pradėkite nuo dulkių siurbimo:

Kruopštus automobilio sėdynių išsiurbimas po to palengvina likusį darbą. Tai ne tik pašalina dulkes, trupinius, smulkias šiukšles ir naminių gyvūnėlių plaukus, jei tokių turite, bet ir neleidžia įstumti jų gilyn į sėdynės pamušalą. Rekomenduojama siurbti minkšta šepetėlio galvute, kad pasiektumėte visas sėdynės raukšles. Naudokite dulkių siurblio plyšių įrankį, kad pasiektumėte tarpą tarp sėdynės ir konsolės, taip pat kitas sunkiai pasiekiamas vietas ir jose susikaupusius nešvarumus.

Išvalykite įsisenėjusias dėmes:

Įsisenėjusio purvo, ištirpusio šokolado, riebalų dėmės ir kiti nešvarumai gali palikti ilgalaikį pėdsaką ant automobilių sėdynių. Minkštų šerelių šveitimo šepečiu švelniai įtrinkite į dėmes apmušalų valiklį. Nereikėtų pernelyg agresyviai šveisti odinių ar kitos medžiagos sėdynių, kad nesubraižytumėte ir nepažeistumėte medžiagos paviršiaus. Visada išbandykite parduotuvėje pirktą ar naminį naują valiklį nepastebimoje vietoje, kad įsitikintumėte, jog jis nepakeis spalvos ir nepažeis automobilio apmušalų.

Išbandykite naminius sprendimus:

Galite sumaišyti naminį automobilio sėdynių valymo tirpalą su keliais įprastais namų apyvokos produktais. Reikia sumaišyti du puodelius vandens, vieną puodelį acto ir maždaug šaukštą indų ploviklio purškimo buteliuke. Lengvai apipurkškite visas dėmes ar ypač nešvarias vietas, švelniai nušveiskite ir lengvai nuplaukite švariu vandeniu. Baigdami patrinkite šlapias vietas mikropluošto šluoste, kad sugertų drėgmės perteklių.

Daugiau valiklio nėra geriau:

Vandens ir valiklio naudokite saikingai, nes šie skysčiai gali giliai įsigerti į sėdynę. Sausas putų valiklis puikiai tinka medžiaginėms sėdynėms, nes valosi be didelio kiekio vandens. Be to, daugelyje sausų putų valiklių yra įmontuoti šepečiai, todėl šveitimas yra dar lengvesnis. Stenkitės nenaudoti nieko, kas galėtų prisotinti medžiagines sėdynes, kitu atveju sušlaps putplastis, esantis viduje. Tokiu atveju jis greitai neišdžius ir gali atsirasti pelėsis ir, žinoma, blogas kvapas. Odinėms sėdynėms naudokite odos valiklį ir kondicionierių. Reikia atkreipti dėmesį į bet kokias sėdynių raukšles ir vietas, kur kūno oda ar plaukai liečiasi su sėdynės paviršiumi. Žmogaus oda išskiria prakaitą, plaukai – riebalus, todėl tos vietos gali reikalauti kruopštesnio valymo.

Valykite nuo viršaus iki apačios:

Kai siurbimas ir dėmių valymas baigtas, pereikite prie kruopštaus plovimo. Pereikite kiekvieną sėdynės dalį, pradedant nuo viršaus, kad bet kokie nešvarumai nuvarvėtų žemyn. Kai plovimo šepetėlis susitepa, būtinai išplaukite jį švariu vandeniu ir nukratykite, kad pašalintumėte drėgmės perteklių.

Išvalykite kiekvieną dalį:

Be galvos atramos, nugaros ir sėdynės, skirkite šiek tiek laiko ir kitų sėdynės dalių, tokių kaip saugos diržas ir sagtis, valymui. Nepamirškite sėdynės priekio, kur atsiremia kojos, ir po sėdyne.

Kruopščiai išdžiovinkite:

Išvalytoms automobilio sėdynėms leiskite išdžiūti. Tam prireiks kelių valandų arba visos nakties. Galite pagreitinti procesą pašalindami drėgmės perteklių vandenį sugeriančia mikropluošto šluoste. Be to, galite naudoti ir elektrinį džiovintuvą.

Ypatingas dėmesys skiriamas odai:

Atminkite, kad odinėms sėdynėms reikia specialių gaminių, skirtų odai. Valymas su papildomu kondicionavimu padeda išlaikyti odos spalvą ir apsaugoti ją nuo kardinalių temperatūros skirtumų ir saulės spindulių poveikio. Geras odos kondicionierius išlaikys odą drėgną, o tai apsaugo nuo įtrūkimų ir kitų pažeidimų.

Apsvarstykite sėdynių apsaugas:

Kruopštus ir reguliarus valymas leidžia automobilinėms sėdynėms atrodyti kaip naujoms. Apsvarstykite galimybę naudoti sėdynių apsaugas, jei mėgstate labai aktyvų gyvenimo būdą ir daug laiko praleidžiate paplūdimyje, mėgstate bėgioti ar važinėti dviračiu. Tokiu atveju sėdate į automobilį šiek tiek suprakaitavęs ir purvinas, todėl ant jų lieka prakaito ir kitų dėmių. Laikini sėdynių užvalkalai gali padėti apsaugoti sėdynes nuo tokių dėmių ir nemalonių kvapų. Tokie užvalkalai lengvai nusiima ir greitai užsideda, todėl galite skalbti mašinoje.