Kaip Sužinoti Automobilio Dažų Kodą?

Jei dėl vienokios ar kitokios priežasties jūs norite sužinoti savo automobilio kėbulo tikslią spalvą, tam reikia specialaus dažų kodo. Radę spalvos kodą galite lengvai padengti atsiradusius kėbulo įbrėžimus ar dėmes ant savo automobilio. Norint, kad spalva tiksliai atitiktų automobilio atspalvį, reikia ieškoti spalvos kodo, kuris būna nurodytas automobilio informaciniame lipduke. Tačiau šis lipdukas skirtinguose automobilių modeliuose būna priklijuotas skirtingose vietose. Norite sužinoti, kur jį rasti, skaitykite toliau.

Automobilio informacinio lipduko vieta:

Nuo devintojo dešimtmečio daugumoje automobilių yra lipdukas, kuriame nurodoma identifikacinė informacija apie transporto priemonę. Šis lipdukas dažniausiai apima brūkšninį kodą ir nurodo jūsų automobilio markę, pagaminimo datą ir šalį bei kitą svarbią informaciją. Peržiūrėkite savo automobilio vadovą, kad sužinotumėte, kur jūsų automobilyje galima rasti informacinį lipduką, arba raskite jį automobilio viduje. Lipdukas, priklausomai nuo automobilio markės, gali būti:

  • vidinėje automobilio durų staktos pusėje;
  • automobilio durelių viduje;
  • vairuotojo pusės automobilio vidurinėje atramoje;
  • po gaubtu variklio priekyje;
  • atsarginio rato angoje, tiesiai virš padangos.

Informaciniame lipduke ieškokite kėbulo dažų spalvų kodų. Šie kodai gali būti atskirti į kėbulo spalvą ir vidinės apdailos spalvą, kurios kartais skiriasi. Raidžių arba skaičių derinys konkrečiuose spalvų koduose skiriasi priklausomai nuo gamintojų. Ieškokite „C“ raide pažymėto kodo, jei nematote žodžių „paint“ arba „color“. Kai kuriose transporto priemonėse dažų spalvų kodai bus identifikuojami tik su santrumpa. Ieškokite raidės „C“, kuri paprastai nurodo spalvą. Taip pat galite matyti santrumpą „Tr“, nurodančią jūsų automobilio apdailos spalvą.

Taip pat tikslią kėbulo spalvą galite sužinoti turėdami transporto priemonės informacijos / serijos numerį (VIN), kurį galite rasti transporto priemonės dokumentuose. Pateikite savo automobilio VIN numerį dažų pardavėjui, kad gautumėte tikslią savo automobilio dažų spalvą. Arba galite ieškoti internetinėse svetainėse VIN lentelės, kad sužinotumėte dažų kodą.

Informacija apie kai kurių automobilio markių informacinį lipduką:

Automobilio markė Informacija apie dažų spalvą Lipduko vieta 
Alfa Romeo  Paprastai kodas yra 3 skaičių derinys, bet gali būti raidžių / skaičių derinys. Daugeliu atvejų dažų kodą galima rasti po bagažinės dangčiu. Tačiau kai kuriais atvejais jį galima rasti apatinėje variklio dangčio pusėje.
Audi  Kodas gali būti 2, 3 arba 4 skaičių deriniai arba skaičių / raidžių deriniai. Dažų kodai dažniausiai yra atsarginio rato angoje arba po bagažinės dangčiu.
Bentley  Kodas yra ilgas skaičių ir raidžių derinys, pažymėtas “Paint No”. Kodas dažniausiai yra po variklio gaubtu, tačiau jį taip pat galima rasti durų staktoje arba durų krašte ties vyriais, arba bagažinėje.
BMW Kodas paprastai susideda iš 3 skaičių, pasvirojo brūkšnio ir kito skaičiaus. Spalvos pavadinimas taip pat nurodomas dažų kodo etiketėje ir pateikiamas anglų ir vokiečių kalbomis. Dažų kodų lentelę galima rasti prie kairiojo arba dešiniojo rato angų po variklio gaubtu, arba ugniasienės. Tiksli jūsų automobilio dažų kodo vieta nurodyta savininko vadove.
Chevrolet  Dažų kodai prasideda BC/CC priešdėliu ir paprastai yra 3 – 4 raidžių ir skaičių derinio. Jei jūsų automobilio dažymas yra dviejų atspalvių, bus du kodai, prieš kuriuos rašoma U (viršutinė) ir L (apatinė). Dažų spalvos kodo etiketė dažniausiai yra pirštinių dėžutės viduje arba rato angoje, tačiau ją taip pat galima rasti ant vairuotojo pusės durų staktos, po vairuotojo sėdyne arba ant keleivio skydelio nuo saulės.
Citroen  Dažų kodas yra keturių skaitmenų derinys, pvz., LA7W, arba dviejų skaitmenų derinys, pvz., 8E. Dažų kodai gali būti po variklio dangčiu, ant ugniasienės, vairuotojo pusės durų staktos arba prie durų vyrių.
Fiat Dažų kodą sudaro 3 – 4 skaičiai ir raidės. Dažų kodą paprastai galima rasti vairuotojo pusės durų skyriuje arba ant ugniasienės.
Ford  Spalvų kodus sudaro du skaitmenys, juose yra skaičių ir (arba) raidžių. Dažų kodą beveik visada galima rasti ant vairuotojo pusės durų staktos arba durų krašto.
Hyundai  Dažų kodą sudaro tik 2 skaitmenys, 1 raidė ir 1 skaičius. Dažų kodą galima rasti trijose vietose – ant ugniasienės, vairuotojo pusės durų staktoje arba priešais radiatorių po variklio dangčio sklende.
Honda  Dažų koduose yra raidžių, skaičių ir kitų simbolių, pvz.: brūkšnių. Dažų kodo lentelę galima rasti ant vairuotojo pusės durų staktos.
Jaguar  Dažų kodų formatas skiriasi priklausomai nuo modelio. Kai kurių modelių sudaro tik 3 skaitmenys, kitų – 4, o kai kurių yra ilgi skaičių deriniai, po kurių yra raidė. Dažų kodai visuose modeliuose yra ant vairuotojo pusės durų staktos.
Kia  Dažų kodą sudaro viena raidė ir vienas skaičius. Dažų kodą galima rasti ant vairuotojo durų staktos.
Land Rover  Dažų kodą sudaro trijų skaičių ir raidžių derinys. Dažų kodą galima rasti ant vairuotojo pusės vidurinės atramos, prie kairiojo arba dešiniojo rato po variklio gaubtu.
Mazda  Dažų kodą sudaro 2 – 3 skaičiai su raide. Dažų kodas yra ant vairuotojo pusės durų staktos arba ant ugniasienės po variklio dangčiu.
Mercedes Benz Dažų kodą sudaro tik 3 skaitmenų derinys. Kodą galima rasti ant vairuotojo pusės durų staktos, ant ugniasienės arba priešais radiatorių po variklio dangčio atleidimo fiksatoriumi.
Opel  Tai keturių skaitmenų ir raidžių derinys arba dviejų skaitmenų kodas. Kodas gali būti ant vairuotojo arba keleivio pusės vidurinės atramos, bagažinėje, keleivio pusės daiktadėžėje arba po variklio gaubtu.
Renault  Paprastai tai yra penkių skaičių ir raidžių derinys. Paprastai kodas gali būti ant keleivio pusės vidurinės atramos ir matosi atidarius dureles.
Saab Dažų kodai yra 3 skaitmenų derinys ir juose yra tik skaičiai. Kartais kodo pabaigoje gali būti raidė. Pradėkite ieškoti nuo vairuotojo pusės durų staktos. Jei jo nėra, jis gali būti po variklio dangčiu priešais radiatorių, pirštinių dėžėje arba atsarginės padangos skyriuje.
Seat  Tai yra keturių arba dviejų skaičių ir raidžių derinys. Kodas gali būti kairėje arba dešinėje pusėje bagažinėje arba prie atsarginės padangos angos.
Skoda  Tai yra keturių skaičių derinys arba skaičių ir raidžių derinys. Paprastai kodą galima rasti bagažinėje prie atsarginės padangos, po variklio dangčiu prie radiatoriaus arba keleivio pusės daiktadėžėje.
Subaru  Paprastai kodas yra sudarytas iš trijų skaičių ir raidžių derinio. Paprastai kodą galima rasti po variklio dangčiu arba ant keleivio pusės durelių šono.
Suzuki  Dažų kodą sudaro 3 skaitmenys. Tai gali būti tik skaičiai, tik raidės arba jų derinys. Kodą paprastai galima rasti ant keleivio pusės ugniasienės, priešais radiatorių arba ant vairuotojo pusės durų staktos.
Toyota  Dažų kodą sudaro 3 skaitmenys, juose gali būti raidžių ir skaičių. Raidės C/TR visada bus prieš kodą. Dažų kodas visada yra randamas ant vairuotojo pusės durų staktos.
Volkswagen  Dažų kodai paprastai susideda iš 2 – 4 skaitmenų ir gali būti tiek raidžių, tiek skaičių derinys. Pirmiausia patikrinkite bagažinės dangtį. Jei jo nėra, jis gali būti pritvirtintas prie atsarginės padangos šulinio arba po bagažinės kilimėliu.
Volvo  Tai gali būti trijų skaičių derinys. Ji galite rasti po variklio gaubtu arba ant keleivio pusės vidurinės atramos krašto.