Kaip Naikinti Kandis Aviliuose?

Vaško kandys yra mirtinas kenkėjas bitininkams daugelyje pasaulio šalių, o silpni arba mažą populiaciją turintys aviliai yra ypač jautrūs vaško kandžių invazijai. Bitės yra silpnos, todėl negali atsispirti nuo kandžių. Suaugęs vaško kandis vienu metu gali padėti daugiau nei 700 kiaušinėlių, o kai jie išsirita, tada atsiranda lervų. Kandžių lervos gali pažeisti korį ir avilį, o dėl šios priežasties bitės gali žūti. Kad taip neatsitiktų, reikia kandis naikinti. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kaip tai reikia padaryti.

Kandžių naikinimas:

Vaško kandžių lervos ir kiaušinėliai paprastai yra naikinami avilio koriuose arba jo skyriuose. Tai yra atliekama netoksišku būdu, kuris nekenkia bitėms. Jums tereikia atlikti keletą paprastų veiksmų:

  • Iš avilio išimkite korius:

Išimkite korius ir sudėkite juos į plastikinius maišelius. Kiekvieną jų įdėkite į atskirą maišelį ir saugiai užriškite maišelį.

  • Paruoškite šaldiklį:

Patikrinkite šaldiklio temperatūrą termometru, kad įsitikintumėte, jog temperatūra yra -15 ⁰C arba žemesnė. Įdėkite termometrą į šaldiklį ir palikite netrukdomą – neatidarykite durelių 24 valandas. Tada išimkite termometrą, patikrinkite rodmenis ir prireikus sureguliuokite šaldiklio temperatūrą.

  • Į šaldiklį įdėkite maišelius:

Į šaldiklį sudėkite maišelius, kuriuose yra koriai. Sandariai uždarykite šaldiklį ir neatidarykite šaldiklio durelių ar dangčio, nes tokiu būdu vėl pakils temperatūra ir užšalimo procesas prasideda iš naujo.

  • Palikite maišelius šaldiklyje:

Jei šaldiklio temperatūrą nustatėte teisingai, tada paprastai -15 ⁰C temperatūroje prireiks 24 valandų, kad sėkmingai išnaikintume visas vaško kandis. Šis naikinimo būdas naikina visas kandžių vystymosi fazes. Jei norite būti tikri, kad išnaikinote kandis, tada korius šaldiklyje galite palikti ilgiau.

  • Išimkite maišelius:

Išimkite maišelius su koriais iš šaldiklio ir padėkite į šiltą vietą, kad atitirptų. Palikite maišelius uždarytus ir vis patikrinkite medaus atitirpimo eigą, kol jis visiškai atitirps.

  • Laikykite avilius ten, kur nėra kandžių:

Avilius, kol jų prireiks, laikykite pastate, kuriame nėra kandžių. Pasirinkite tokį pastatą, kuris užtikrina pakankamą oro srauto cirkuliaciją ir yra apšviestas. Sudėkite avilius vienas ant kito, palikdami nedidelius tarpus, kad būtų užtikrinta oro cirkuliacija.