Kaip Išvalyti Automobilio Pečiuką?

Jei jūsų transporto priemonės šildytuvas neveikia taip gerai, kaip anksčiau, arba visiškai nustojo veikti, tai gali būti dėl šildytuvo pečiuko užsikimšimo. Šildytuvo pečius yra panašus į radiatorių ir yra transporto priemonės aušinimo sistemos dalis. Karštas aušinimo skystis, praėjęs per kitas variklio dalis, yra praleidžiamas per šildytuvo pečių. Kai oras patenka į šildymo pečių, karštas aušinimo skystis sušildo jį, ir tada patenka į transporto priemonės saloną, kad jį sušildytų. Užsikimšęs šildytuvo pečius neleis pro jį praeiti aušinimo skysčiui, o tai apribos perduodamos šilumos kiekį. Išplovus šildytuvo pečių galima pašalinti šiuos užsikimšimus, tačiau jei jis vis tiek neveikia, gali tekti pakeisti šildytuvo pečių. Pateikiame keletą automobilio pečiuko valymo žingsnių, kuriuos reikia atlikti, norint jį išvalyti.

Pirmas žingsnis – Slėgio šaltinio prijungimas:

Pirmiausia raskite šildymo pečiuką:

Šildytuvo pečiuko įleidimo ir išleidimo vamzdžiai paprastai yra ant ugniasienės, skiriančios transporto priemonės variklį nuo jo salono. Jo vieta įvairiose transporto priemonėse gali skirtis. Jei jums sunku rasti įleidimo ir išleidimo žarnas, galite patikrinti konkrečios transporto priemonės techninės priežiūros vadovą. Čia bus du purkštukai, vienas skirtas aušinimo skysčiui patekti, o kitas – aušinimo skysčiui ištekėti. Purkštukus galite rasti vadovaudamiesi aušinimo skysčio žarnomis, einančiomis per aušinimo skysčio sistemą.

Atjunkite šildytuvo žarnas:

Dauguma aušinimo skysčio žarnų pritvirtinamos naudojant žarnų spaustukus, kuriuos reikės atlaisvinti atsuktuvu arba veržliarakčiu. Atminkite, kad atjungus šildytuvo žarnas, iš jų išsilies aušinimo skystis ir vanduo, todėl įsitikinkite, kad indas yra tiesiai toje vietoje po automobiliu. Jei atlaisvindami žarnos spaustuką sugadinsite, pakaitinius spaustukus galite įsigyti vietinėje automobilių dalių parduotuvėje. Būkite atsargūs, kad neišpiltumėte aušinimo skysčio ant žemės, nes tai kenkia aplinkai.

Į išleidimo žarną įkiškite oro arba vandens žarną:

Kad pašalintumėte užsikimšimą, per sistemą turėsite priverstinai išleisti orą arba vandenį. Kai tai padarysite, sistemoje esantis aušinimo skystis, vanduo ir nešvarumai bus išstumti per išleidimo žarną. Įsitikinkite, kad žarna yra taip, kad viskas, kas iš jos išeina, sutekėtų į talpyklą. Jei turite oro kompresorių, galite naudoti oro liniją, kad išstumtumėte likusį aušinimo skystį ir nešvarumus iš šildymo pečiaus. Jei ne, tais pačiais tikslais galite naudoti sodo žarną. Įdėkite oro liniją arba vandens žarną į išleidimo žarną, einančią iš šildymo pečiaus. Jums reikės naudoti vandens žarną, kad išplautumėte sistemą, tačiau suslėgtas oras gali judėti sunkiau, kad pašalintų užsikimšimus.

Užsandarinkite liniją:

Pasistenkite užsandarinti liniją, prie kurios vandens žarna arba oro linija jungiasi prie šildytuvo žarnos išleidimo angos. Vietos apvyniojimas lipnia juosta arba silikoninių jungčių naudojimas yra veiksmingi būdai sandarinti. Jei linija yra rimtai užsikimšusi, slėgis gali vėl ištekėti iš žarnos, o ne prasiskverbti pro užsikimšimą. Geras sandariklis aplink žarną, stumiantis orą arba vandenį į sistemą, privers slėgį pereiti per užsikimšimą.

Antras žingsnis – Nešvarumų ir aušinimo skysčio išleidimas:

Paleiskite vandenį arba įjunkite oro kompresorių:

Kai žarna yra užsandarinama prie šildytuvo žarnos išleidimo angos, įjunkite oro kompresorių arba paleiskite vandenį. Leiskite sistemoje didėti slėgiui, kad pašalintumėte užsikimšimus. Aušinimo skystis ir nešvarumai ištekės iš šildytuvo angos į konteinerį po transporto priemone. Palikite vandens arba oro tekėjimą kelioms minutėms, kad įsitikintumėte, jog visoje sistemoje susidaro slėgis.

Leiskite aušinimo skysčiui ir nešvarumams nutekėti:

Išjunkite oro liniją arba vandenį ir leiskite skysčiams baigti nutekėti į talpyklą. Tikėtina, kad išjungus oro ar vandens srautą, sistema ir toliau nutekės kelias minutes. Prieš tęsdami, vieną ar du kartus praplaukite sistemą.

Vėl prijunkite įleidimo ir išleidimo žarnas:

Uždėkite šildytuvo įleidimo ir išleidimo žarnas atgal ant purkštukų ir vėl pritvirtinkite žarnų spaustukais. Tai vėl užsandarins sistemą ir galėsite ją papildyti. Būtinai tvirtai pritvirtinkite žarnų spaustukus, kitaip dėl vandens slėgio žarnos nuslys. Pakeiskite pažeistus arba surūdijusius žarnų spaustukus prieš vėl montuodami žarnas. Žarnos dažniausiai gali pasiekti tik vieną antgalį, todėl nesunku nustatyti, kuris kur eina.

Pripildykite aušinimo skysčio sistemą:

Atidarykite radiatoriaus dangtelį ir užpildykite aušinimo skysčio sistemą 50/50 vandens ir aušinimo skysčio mišiniu. Būtinai naudokite savo automobiliui tinkamo tipo aušinimo skystį. Užpildę sistemą iki galo, užsukite radiatoriaus dangtelį atgal į vietą.