Kaip Išdžiovinti Automobilio Saloną?

Jei per audrą netyčia palikote atidarytus automobilio langus arba išpylėte ant sėdynės vandens buteliuką ir dabar jos yra permirkusios, nepulkite panikuoti. Visgi, jei greitai neišdžiovinsite automobilio sėdynės, vanduo gali prasiskverbti į gilesnius jos sluoksnius. Tokiu atveju gali atsirasti pelėsis, o to pasekoje ir nemalonus kvapas, kurį bus labai sunku pašalinti. Tačiau nereikėtų pernelyg jaudintis, nes yra keletas gudrybių, kurios padės efektyviau ir greičiau išdžiovinti šlapią sėdynę ir apsaugoti ją nuo ilgalaikės vandens žalos.

Patarimai, kaip išdžiovinti šlapias sėdynes:

Naudokite medvilninius rankšluosčius:

Niekada nenaudokite popierinių rankšluosčių, nes jie palieka likučių. Norint greitai išdžiovinti šlapias automobilio sėdynes, medžiaginiai, geriausia medvilniniai, rankšluosčiai pasitarnaus daug geriau. Medvilniniai rankšluosčiai sutraukia drėgmę. Spausdami medžiaginį rankšluostį prie sėdynės nusausinkite šlapią vietą, bet netrinkite. Norimam rezultatui pasiekti gali tekti panaudoti keletą rankšluosčių, priklausomai nuo vandens kiekio.

Išimkite sėdynę:

Jei įmanoma, išimkite sėdynes iš automobilio. Padėkite sėdynę ant asfalto arba ant juodos plėvelės, kad maksimaliai padidintumėte saulės absorbciją, ir palikite kelioms valandoms saulėje. Taip pat galite palikti sausoje patalpoje su pora ventiliatorių per naktį, tokiu atveju turėtų pasisekti išdžiovinti. Deja, beveik kiekvienas automobilio sėdynių džiovinimo būdas užtrunka, todėl apsišarvuokite kantrybe.

Džiovinkite kitais būdais:

Jei negalite išimti sėdynių, pabandykite naudoti plaukų džiovintuvą. Tai daugiausiai laiko reikalaujantis būdas, tačiau plaukų džiovintuvas yra puikus įrankis norint pasiekti bet kokias drėgnas vietas, kurias sunkiau pasiekti. Taip pat galite pastatyti automobilį saulėtoje vietoje, atidaryti langus ir leisti džiūti arba atidarykite automobilio duris ir nukreipkite ventiliatorius į šlapią sėdynę. Jei turite dulkių siurblį, patikrinkite, ar jis neturi “wet” (“šlapia”) nustatymo. Dulkių siurbliai, turintys tokią funkciją, gali susiurbti vandenį ir drėgmę iš sėdynių.