Kaip Atnaujinti Faneruotas Duris?

Faneruotos durys – tai tokios durys, kurių pagrindą sudaro vidutinio tankio medienos plaušų plokštė (MDF), kuri yra tokia pat natūrali medžiaga kaip ir medžio masyvas, tačiau medienos sunaudojama mažiau. Šio tipo durų varčios plokštė yra padengiama natūralaus medžio lukštu, o tada yra padengiama laku. Kadangi medienos yra sunaudojama mažiau, todėl faneruotos durys yra daug lengvesnės ir pigesnės, tačiau jas galima lengviau pažeisti. Dėl šios priežasties kartais kyla klausimas, ar reikėtų tokias duris pakeisti naujomis, ar įmanoma jas atnaujinti. Taigi, pabandykime atsakyti į šiuos klausimus.

Faneruotų durų atnaujinimas:

Pirmiausia ką turite padaryti, tai atkreipti dėmesį į faneruotų durų pažeidimą. Jei pažeidimas yra vos pastebimas, tada galite dažų sluoksnį tepti tik ant pažeistos vietos. Tačiau, jei pažeidimas yra didesnis, tada turėtumėte atnaujinti visas duris. Faneruotas duris galite atnaujinti:

Faneruotų durų atnaujinimas naudojant laką:

Jei pažeidimai nėra gilūs, tada durų atnaujinimui naudokite laką. Naudojant laką durų šlifuoti nereikia. Tiesiog tolygiai ant durų tepkite lako sluoksnį. Jis pašviežins durų spalvą, suteiks blizgesio ir padengs visus įbrėžimus, o durys atrodys kaip naujos.

Faneruotų durų atnaujinimas naudojant dažus:

Faneruotas duris galima dažyti, tačiau prieš dažant turite nuspręsti, ar norite išlaikyti senąją spalvą ar visiškai pakeisti. Taip pat reikia atsižvelgti į pažeidimus.

  • Jei norite tik atnaujinti spalvą, tada jums reikia atsargiai šlifuokliu nuimti seną lako sluoksnį ir perdažyti tokia pat spalva.
  • Tačiau jei norite visiškai pakeisti spalvą, tada turėsite atlikti daugiau veiksmų. Pirmiausia turite nuvalyti durų paviršių, o tada atsargiai šlifuokliu pašalinkite seną dažų sluoksnį. Tada naudodami gruntą, užtaisykite durų pažeidimus. Leiskite gruntui išdžiūti, o tada šlifuokite tas vietas, kad visas durų paviršių taptų lygus.
  • Pasirinkite fanerai dažyti tinkamus dažus, pvz., tai gali būti akrilo ar emalio dažai, nes jie greitai išdžiūsta. Galite dažyti tik visiškai sausą durų paviršių.
  • Idealiausiu atveju galite dažyti dažų purkštuvu. Tokiu atveju dažais paviršius pasidengs tolygiai.
  • Po dažymo leiskite durims išdžiūti. Kol dažai džius, turėtumėte duris apsaugoti nuo dulkių ir drėgmės.
  • Kai dažai išdžius, turėtumėte pereiti visas duris švitriniu popieriumi ir tada duris padengti dar vienu dažų sluoksniu, kad spalva būtų itin tolygi ir durys atrodytų kokybiškai.