Priežastys Kodėl Neužsiveda Automobilis

Galbūt jums niekada neatrodė, kad automobilis yra svarbus tol, kol vieną kartą jis ėmė ir neužsivedė. Automobilis naudojamas vežant vaikus į darželį ar mokyklą, o jūs patys važiuojate į darbą. Automobilis labai svarbus važiuojant pirkti maisto produktų, nes autobuse sėdėti apsikrovus pirkinių maišais labai nepatogu ir nepraktiška. O ir kelionėms rinktis automobilį daug praktiškiau, nes nereikia būti nuo ko nors priklausomu. Taigi, kai jis staiga nustoja veikti, tai gali pasirodyti kaip katastrofa.

Automobilio Neužsivedimo Priežastys:

Yra daug priežasčių, kodėl jūsų automobilis neužsiveda, tačiau kai kurios yra labiau paplitusios nei kitos. Aptarkime dažniausiai pasitaikančias priežastis, kodėl jūsų automobilis neužsiveda. Ir galbūt jums pavyks pasinaudoti keletu patarimų, kaip užtikrinti, kad niekada daugiau tai nepasikartotų.

Išsikrovęs akumuliatorius:

Išsikrovęs akumuliatorius yra dažniausia priežastis, kodėl jūsų automobilis neužsiveda. Akumuliatorius yra tai, ką automobilis naudoja tiekdamas elektros energiją visam automobiliui ir elektros komponentams, pvz., žibintams, radijui ir pan. Kai automobilis važiuoja, generatorius įkrauna akumuliatorių, tačiau jei akumuliatorius nėra pakankamai įkrautas, jūs negalite užvesti automobilio. Taip pat jūs negalite naudoti jokių elektros prietaisų. 

Akumuliatorius gali išsikrauti dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui:

  • žibintai arba vidaus apšvietimo lemputė buvo įjungti per naktį;
  • atsilaisvino laidas;
  • skystis, esantis akumuliatoriaus viduje, išgaravo, todėl prastas laidumas;
  • baigėsi akumuliatoriaus tarnavimo laikas;

Apsvarstykite galimybę pakeisti akumuliatorių ar generatorių, išvalyti jungtis arba paprašyti, kad autoserviso specialistas atliktų aptarnavimą už jus.

Sugedęs uždegimo jungiklis:

Jei žinote, kad jūsų akumuliatorius veikia tinkamai, tačiau automobilis neužsiveda, gali būti, kad problema yra dėl uždegimo jungiklio. Galite pabandyti susiaurinti problemos priežastį įjungdami priekinius žibintus. Taip yra todėl, kad jūsų automobilio akumuliatorius maitina jūsų priekinius žibintus ir prietaisų skydelį. Jei jie įsijungia, bet variklis neužsiveda, tikėtina, kad kaltas netinkamas uždegimo jungiklis.

Sugedęs starteris:

Sugedęs starteris yra dar viena dažna priežastis, kodėl jūsų automobilis neužsiveda. Starteris yra elektros variklis, prijungtas prie akumuliatoriaus. Įjungus uždegimo jungiklį, jo vaidmuo yra paleisti variklį, o kai variklis užvedamas ir dirba, tada starterio darbas baigtas. Jei starteris sugenda, pasukus užvedimo raktelį variklis netinkamai suksis arba gali išvis nesisukti. Jei bandydami užvesti automobilį girdite spragtelėjimą, tada sugedęs starteris gali būti priežastis, kodėl jūsų automobilis neužsiveda.

Užsikimšęs kuro filtras:

Jei jūsų kuro filtras užsikimšęs, kuras negalės pasiekti variklio, todėl negalės pradėti dirbti. Kuro filtrai turėtų būti keičiami kas 15 000 – 20 000 kilometrų. Apsvarstykite galimybę pakeisti kuro filtrus, kai atliksite automobilio techninę apžiūrą.

Tuščias kuro bakas:

Galite jaustis šiek tiek kvailai, jei dėl šios priežasties jūsų automobilis neužsiveda. Visgi, tai atsitinka kur kas dažniau, nei jūs manote. Kartais tiesiog pasimiršta, kad reikia pripildyti kuro baką, ypač jei dažnai nevažiuojate pro degalinę. Sprendimas čia paprastas, tiesiog įpilkite degalų.

Tikimės, kad niekada nepatirsite problemų su automobilio užvedimu. Tačiau jei visgi, jūsų automobilis neužsiveda, o jūs nežinote to priežasties, kreipkitės pagalbos į specialistus. Jie tinkamai diagnozuos bei įvertins problemą ir, žinoma, ją išspręs greičiau.