Kiek Kartų Reikia Mylėtis Pagal Amžių?

Šis klausimas gana dažnai užduodamas, bet yra sunku rasti vieną teisingą atsakymą, nurodytą skaičiais. Dažniausiai yra sakoma, kad „normalus“ sekso dažnis yra dažnis, dėl kurio du partneriai sutaria ir jiems tas skaičius labiausiai tinka. Kai kuriems žmonėms ar poroms tai gali reikšti seksą kelis kartus per dieną / savaitę / mėnesį ar net metus. Kol abu partneriai yra patenkinti sekso dažniu, tol teisingo ar neteisingo atsakymo nėra ir negali būti.

Koks sekso dažnis yra laikomas “normaliu”?

Amžius Kartai per savaitę Kartai per metus
18 – 29 metai 2 112
30 – 39 metai 1,6 86
40 – 49 metai 69
50 ir daugiau 52

Dažnas seksas turi savų privalumų, pvz., padeda sumažinti kraujospūdį, mažina stresą ir nerimą bei padeda gerai išsimiegoti naktį. Remiantis Kinsio institute Indianoje atliktais tyrimais matyti, kad jei esate 18 – 29 metų amžiaus, turėtumėte mylėtis maždaug du kartus per savaitę, o tai reiškia, 112 kartų per metus. Žmonės, kurie patenka į kitą amžiaus kategoriją – nuo 30 iki 39 metų, turėtų turėti lytinių santykių maždaug 86 kartus per metus, o tai reiškia 1,6 karto per savaitę. Tuo tarpu 40 – 49 metų amžiaus žmonės seksu užsiima vidutiniškai 69 kartus per metus, o 50 metų ir daugiau amžiaus žmonės – maždaug 52 kartus per metus.

Sekso dažnumas yra proporcingas žmogaus amžiui:

Atsižvelgiant į tai, kad žmonės dažnai kuria šeimas ir įsitvirtina savo karjerą vėlesniame amžiuje, nenuostabu, kad vidutinis sekso kartų per savaitę skaičius mažėja didėjant jūsų amžiui. Tyrimo duomenimis, 45% susituokusių porų mylisi kelis kartus per mėnesį, 34% porų tuo užsiima du ar tris kartus per savaitę, o 13% porų tai daro vos kelis kartus per metus. Tačiau, visgi, turėtume didesnį dėmesį kreipti ne į tai, kiek kartų pagal amžių reikia mylėtis, o į tai, kiek kartų mylėdamosios poros yra laimingiausios.

Kokie veiksniai gali turėti įtakos sekso dažnumui?

Bendra sveikata:

Žmonės gali turėti lytinių santykių rečiau, jei jie serga ar turi lėtinį skausmą. Kai kurios sveikatos problemos, vaistai ir gydymas gali sumažinti lytinį potraukį. Pavyzdžiui: jei vyras turi žemą testosterono kiekį, jis gali nesidomėti seksu tiek, kiek anksčiau, o tokios būklės kaip artritas gali padaryti seksą nemalonų. Kai kurie vaistai, pvz., antidepresantai, gali turėti neigiamą seksualinį šalutinį poveikį, o moterims po menopauzės gali išsausėti makštis, todėl seksas gali būti nemalonus. Jei sveikatos problemos turi įtakos jūsų gebėjimui ir norui mylėtis, pasitarkite su gydytoju ar seksologu.

Amžius:

Senstant žmonės gali rečiau mylėtis, nes tai gali būti susiję su bendra žmogaus sveikata arba partnerių trūkumu. Hormoniniai pokyčiai taip pat gali turėti įtakos: vyrams senstant testosterono lygis palaipsniui mažėja, o moterų organizmas po menopauzės gamina mažiau estrogenų. Tiek testosteronas, tiek estrogenas – hormonai, kurie yra labai svarbūs palaikant seksualinę funkciją.

Santykių problemos:

Poros, kurios yra ankstyvoje savo santykių – „medaus mėnesio“ – stadijoje, greičiausiai turi lytinių santykių dažniau nei tos poros, kurios kartu yra jau ilgą laiką. Kartais santykiai jų pradžioje būna įdomesni, tačiau po kelių mėnesių ar metų jie tampa rutina. Konfliktai santykiuose taip pat gali turėti didelės įtakos seksualiniam dažnumui, todėl geras bendravimas tarp partnerių yra svarbus sveikiems seksualiniams santykiams. Jei jūsų porai kyla tokių problemų, žinokite, kad dažnai padeda konsultacijos ir sekso terapija.

Gyvenimo įvykiai:

Gyvenimas dažnai būna įtemptas ir užimtas įvairiomis veiklomis ir darbais. Jei pora yra užsiėmusi darbo ar šeimos pareigomis, jiems gali būti sunku skirti laiko intymumui. Arba dėl šios priežasties jie gali būti pernelyg pavargę seksui. Stresas ir nerimas taip pat gali turėti įtakos seksualumui, todėl šioje situacijoje esančios poros skatinamos puoselėti savo santykius. Pasimatymų vakarai dviese ir laiko skyrimas intymumui gali padėti sustiprinti emocinius ryšius.

Nesuderinami lytiniai potraukiai:

Kartais partneriai nesutaria dėl lytinių santykių dažnumo, o tai gali tapti nemenku iššūkiu norint išsaugoti santykius. Pavyzdžiui, vienas gali norėti mylėtis keletą naktų per savaitę, o kitas – kartą per mėnesį. Tokiais atvejais būtinas tarpusavio supratimas ir kalbėjimas, kad būtų galima rasti kompromisą. Visada būkite atviri su savo partneriu ir aptarkite priežastis, kodėl nenorite mylėtis, tokiu atveju bus lengviau kartu išspręsti šią problemą.