Kaip Siūti Automobilio Sėdynes?

Bėgant laikui automobilio sėdynės dėvisi nuo trinties, nuo saulės poveikio ir temperatūrų skirtumų, todėl spalva gali nublukti, jos gali suplyšti ir prarasti savo pradinę išvaizdą. Nepriklausomai nuo to, ar jūs norite padengti senus, susidėvėjusius ir dėmėtus apmušalus, ar norite tik pakeisti savo transporto priemonės stilių, išmokę pasigaminti sėdynių užvalkalus galite sutaupyti daug pinigų. Kadangi kiekvienas automobilis yra skirtingas, jūs negalite taip paprastai nusipirkti jūsų automobiliui tinkančio sėdynių užvalkalų modelio. Tačiau galite atlikti paprastus veiksmus, kurių rezultatas – patrauklūs užvalkalai, apsaugantys jūsų automobilio sėdynes ir atnaujinantys saloną.

Žingsnis po žingsnio, kaip siūti automobilio sėdynių užvalkalus:

Jei jūs jau turite patirties naudojant siuvimo mašiną, greičiausiai neturėtų kilti sunkumų siuvant automobilio sėdynių užvalkalus. Na, o jei dar neturite, galbūt pats metas įgyti patirties. Automobilio sėdynių užvalkalų siuvimas yra palyginus lengvas ir daug nekainuojantis projektas. Nepriklausomai nuo jūsų įgūdžių lygio, tai užtruks vos keletą valandų ir pareikalaus šiek tiek investicijų. Daiktai, kurių jums prireiks yra: siuvimo mašina, keli metrai pasirinkto audinio, siūlai, lanksti matavimo juosta, smeigtukai, žirklės ir lygintuvas.

1 veiksmas – automobilio sėdynių matavimas:

Išmatuokite sėdynės pagrindo gylį ir plotį, sėdynės atlošo aukštį ir galinės sėdynės dalies ilgį. Naudokite matavimo juostą, kad surastumėte kiekvieną sėdynės matmenį ir užrašykite išmatavimus ant popieriaus lapo. Jums susigaudyti gali padėti schemos braižymas ir išmatavimų pažymėjimas.

2 veiksmas – audinio pasirinkimas:

Pasirinkite ir įsigykite audinį pagal savo poreikius. Dabar, kai turite matmenis, bus lengva suprasti, kiek audinio jums reikia. Be to, turite įvertinti tai, kad reikia šiek tiek medžiagos užleisti šonuose. Nekenkia turėti papildomo audinio, kad būtų galima kompensuoti galimas klaidas.

3 veiksmas – audinio kirpimas:

Dabar naudokite savo turimus išmatavimus, kad iškirptumėte reikiamus audinio gabalus. Nesistenkite formos padaryti pernelyg tobulos, nes prireikus ją galėsite pakoreguoti. Galite audinio gabalus padaryti šiek tiek didesnius, jei bijote suklysti.

4 veiksmas – sureguliuokite dydį:

Eikite į automobilį ir padėkite iškirptus audinio gabalus ant sėdynės ten, kur jie bus. Naudokite smeigtukus, kad sutvirtintumėte audinio dalis ten, kur bus siūlės. Tokiu būdu taip pat sureguliuosite dydį bei tinkamumą. Su žirklėmis apkirpkite audinį šalia smeigtukų, palikdami maždaug 2 – 3 cm audinio siūlėms. Be to, pažymėkite vietas, kur saugos diržas patenka per sėdynės užvalkalą.

5 veiksmas – susiūkite:

Siuvimo mašina siūkite siūles ten, kur jas prisegėte smeigtukais. Jei nerimaujate dėl ilgaamžiškumo, susiūkite dvigubas siūles, o aplink saugos diržą taip pat apsiūkite. Jei jūsų sėdynė yra smailėjanti ir nerimaujate, kad negalėsite lengvai uždėti ir nuimti užvalkalą, naudokite tamprią medžiagą. Arba smailėjančioje pusėje įsiūkite tamprią juostą, kad užvalkalo apačia šiek tiek išsitemptų ir susitrauktų. Naudodami lygintuvą išlyginkite sėdynių užvalkalus pagal audinio nurodymus.

Naudingi patarimai:

Dabar, kai žinote, kaip pasigaminti automobilių sėdynių užvalkalus, esate pasiruošę pradėti. Dirbdami atminkite šiuos patarimus:

  • Jei siuvimo srityje nesate naujokas, rinkitės lengvai tvarkomą audinį. Venkite raštuotų audinių, nes dirbdami turėsite juos derinti. Pasirinkite audinį, kuris nėra pernelyg slidus arba gali greitai susidėvėti.
  • Atkreipkite dėmesį į skalbimo instrukcijas ant audinio. Jei turite vaikų ar augintinių, galbūt norėsite pasirinkti audinį, kurį galėtumėte skalbti ir džiovinti skalbimo mašinoje.
  • Patys pasigamindami užvalkalus, galėsite visiškai valdyti savo transporto priemonės sėdynių medžiagas, taip pat kūrybiškai sutaupysite pinigų. Galite pasirinkti audinį pagal spalvą, ilgaamžiškumą, paprastas priežiūros instrukcijas arba tiesiog todėl, kad jums patinka.