Ar Galima Į Vestuves Eiti Su Juoda Suknele?

Kai seniau vestuves organizuojantys žmonės siųsdavo kvietimus į vestuves, juoda spalva dažnai būdavo lygiagrečiai su balta, kai kalbama apie tai, ko nesirengti. Tačiau laikai ir vestuvių etiketo normos itin pasikeitė. Pastaraisiais metais aprangos taisyklės kalbant apie vestuves tikrai sušvelnėjo, todėl vestuvėse ir kitomis džiaugsmingomis progomis dėvėti juodą spalvą nebėra negalima. Dabar juodos spalvos suknelių dėvėjimas per vestuves yra laikomas madingu dalyku, nors juoda vis dar yra ir gedulo spalva. Šiais laikais netgi matome pamerges, apsirengusias prašmatniomis juodomis suknelėmis. Taigi, moteriai visiškai priimtina vestuvėse vilkėti juodą suknelę, tačiau visi geri svečiai turėtų atsiminti keletą dalykų. Pirmiausia visada venkite dėvėti per žemo kirpimo, per trumpo ar per ankšto drabužio. Ir nors juodos suknelės yra visiškai priimtinos daugumoje iškilmingų vestuvių, galbūt norėsite pagalvoti apie kitą atspalvį, jei buvote pakviesti į vidurdienio vestuves ar įprastą ceremoniją pajūryje. Stilistai rekomenduoja vengti juodos spalvos, jei tai vestuvės su labiau atogrąžų atmosfera.

Kada einant į vestuves galima vilktis juodą suknelę?

Išsirinkti tinkamą vestuvinę aprangą gali būti sudėtinga, nes pavyzdžiui, galite susimąstyti, ar galima dėvėti juodą. Trumpas atsakymas yra toks: “tai priklauso nuo vestuvių tipo”. Dienos vestuvėms patariama vengti ryškios juodos spalvos, todėl verčiau rinktis šviesesnius atspalvius, pastelines spalvas arba sodrius brangakmenių tonus. Arba galite padaryti juodą atspalvį tinkamesnį dienos metui, pasirinkdami ansamblį su juodu pagrindu, bet ir su ryškiomis spalvomis ar ryškiu raštu.

Vestuvių vieta svarbi aprangai:

Jei pora rengia vestuves oficialioje vietoje, pvz., elegantiškoje pokylių salėje, svečiui tinka vilkėti juodai. Ramioje kaimo aplinkoje ar paplūdimyje juoda spalva atrodytų per daug rimta ir netinkama, todėl daug tinkamesnis pastelinis arba ryškus raštas. Jei vestuvės yra numatomos užsienio šalyje, pvz., labiau nutolusioje į šiaurę, tada vestuvėse yra priimtina vilkėti trumpą ar ilgesnę juodą suknelę. Tačiau, jei vestuvės yra planuojamos pietuose esančioje šalyje, juodos spalvos suknelės yra dėvimos daug rečiau. Tokioms vestuvėms geriausia vilkėti spalvingą lengvo audinio suknelę. Jei jums pasiseks dalyvauti vestuvėse atogrąžų šalyse, tokiu atveju labai rekomenduojama vengti juodos spalvos. Vietoj to reikėtų atsižvelgti į regiono apylinkes, pvz., Bahamų salose vykstantis renginys prie vandenyno reikalauja ryškių spalvų, o vestuvėms Prancūzijos pilyje gali prireikti kažko karališko, pvz., brangakmenių tonų.

Dienos laikas svarbus aprangai:

Tradicinis vestuvių etiketas teigia, kad “juodo kaklaraiščio” aprangos kodas ir juoda suknelė yra tinkama priėmimams, prasidedantiems 18:00 ar vėliau. Įvairaus audinio ir spalvų kostiumai rekomenduojami popietėms. Nors ne visose vestuvėse yra laikomasi šių taisyklių, tačiau damos dieniniams renginiams gali rinktis šviesesnes ir ryškesnes spalvas, o vakarui – gilesnius, formalesnius tonus. Tačiau kad ir ką darytumėte, nedėvėkite baltos spalvos. Paprastai juodos spalvos dėvėjimas yra visiškai priimtinas, nes atspalvis yra labai universalus, tačiau turėtumėte vengti dėvėti baltą, nebent jums būtų nurodyta kitaip. Balta spalva ir jos atspalviai yra skirti tik nuotakai.

Vestuvių aprangos kodas:

Visada atkreipkite dėmesį į vestuvių kvietime nurodomą aprangos kodą. Net jei aprangos kodas nenurodytas, kvietimo formuluotė ir stilius gali nurodyti, kas gali būti tinkama arba netinkama. Vestuvių kvietimas yra geras vestuvių stiliaus rodiklis. Jei gaunate kvietimą, atspausdintą oficialiu šriftu, o vieta yra oficialesnė, pavyzdžiui, didžioji viešbučio pokylių salė, tai yra geras požymis, kad vestuvių aprangos kodas yra “juodas kaklaraištis” (ang. “black-tie”). Tokiu atveju oficiali juoda suknelė yra priimtina.