Visureigio Nuoma

Vykstant į kitą šalį – darbo reikalais, atostogoms ar dėl kitų priežasčių – neretai tampa svarbu ir vietinis transportas, kuriuo naudojasi tos šalies gyventojai. Vis dar yra šalių, pavyzdžiui, Islandija, kuriose nėra traukinių, o autobusai važinėja labai retai. Pavežėjų ar taksi paslaugos gali būti labai brangios, o keliauti autostopu gana nesaugu ir kartais sudėtinga (nes kai kuriose šalyse stengiamasi, kad viename automobilyje keliautų kiek leidžiama daugiau žmonių, keli šeimos nariai ir pan.). Tad ką daryti? Tokiais atvejais vienas iš geriausių pasirinkimų – automobilio nuoma arba visureigio nuoma. Keliaujant tokia paslauga išsiskiria vien privalumais – saugiai ir komfortiškai keliausite, turėsite visišką laisvę pasirinkti savo maršrutą ir lanksčiai lankyti pasirinktus objektus savo tempu, neskubėdami arba atvirkščiai – paspartinę tempą. Beje, kai kuriose šalyse keliai nuveda prie įspūdingo kraštovaizdžio, todėl su visureigio nuomą iš tikrųjų palengvinsite kelionę ir pagerinsite visą savo kelionės patirtį!

Visureigio nuoma (ar bet kurio kito automobilio nuoma), ypač svečioje šalyje, reiakalauja išmanyti tam tikrus dalykus. Pavyzdžiui, yra šalių, kuriose visureigio nuoma galima tik sulaukus 21 metų amžiaus, o turint vairuotojo pažymėjimą ne lotyniškomis raidėmis (pavyzdžiui, japonų ar kinų), reikia įgyti tarptautinį pažymėjimą. Taip pat prieš pasinaudojant visureigio nuoma, tikslinga išsiaiškinti ir kitus aktualius dalykus, t. y. kurią automobilių nuomos kompaniją geriausia pasirinkti, kokį automobilio tipą (modelį) pasirinkti, kaip išsinuomoti automobilį geriausiomis sąlygomis ir t. t. Nereikėtų užmiršti ir savo poreikių!

Apie Visureigio Nuomą Galvokite Iš Anksto

Kiekvienais metais vis labiau populiarėja automobilio nuoma. Nors paprastai kiekvieno šalyje yra daug automobilių nuomos kompanijų (daugiausia sostinėje, didmiesčiuose ar netoli oro uosto), ekonomiškai naudingiausi ir geriausi pasiūlymai yra greitai išgraibstomi. Juk norite būti tarp tų, kurie gauna geriausią pasiūlymą?

Jei tikrai žinote, kad jums bus reikalinga visureigio nuoma, geriausia jį rezervuoti iš anksto. Kai kuriose šalyse patikusį automobilį galima rezervuoti net prieš metus, ypač jei kelionę planuojate sezono metu. Dažnai patikimos ir geros reputacijos kompanijos leidžia atšaukti savo užsakymą nemokamai, tačiau pasirinkę automobilį paskutinę minutę, tikėtina, nesulauksite gero sandorio. Atminkite, kuo anksčiau užsisakysite (rezervuosite), tuo pigesnė bus visureigio nuoma. Paskutinės minutės pasiūlymai egzistuoja ne visose šalyse!

EKSPERTO KOMENTARAS:

Dauguma automobilių nuomos kompanijų savo paslaugas siūlo prie oro uostų – ir tai daro ne veltui. Neretai išsinuomoti automobilį, vos tik nusileidžiate į kokį didmiestį, yra naudinga, nes iš oro uosto nuvykti į reikiamą miestą gali būti labai brangu ir siekti netgi keliasdešimt eurų asmeniui.

Patikrinkite Automobilių Nuomos Kainas

Nesvarbu, kada ir kiek laiko planuojate keliauti, jau dabar galite patikrinti savo automobilio nuomos įkainius. Jei keliaujate atostogauti ir norite kiek įmanoma sumažinti savo automobilio nuomos kainą, pakvieskite draugus prisijungti prie kelionės! Gausite dvigubą naudą – pasidalinsite nepamirštamomis akimirkomis ir puikiai praleisite laiką kelionėje su mylimais žmonėmis bei sumažinsite transporto išlaidas vienam asmeniui! Beje, visureigio nuoma tinkamiausia ir tuomet, jei keliauti planuojate su gausesne šeima. Visureigio privalumas – daugiau vietos daiktams, erdviau ir komfortiškiau keliauti.

Pasidomėkite Draudimo Sąlygomis

Visureigio nuoma be draudimo – rizikingas reikalas. Jei atostogausite ir planuojate ieškoti gražių vietų svečioje šalyje, visureigis su draudimu – būtinas. Įvairiose šalyse pasitaiko kelių, tokių kaip žvyrkelis, kuriuose pavojų automobiliui kelia atsimušantys akemenukai – jie ypač pavojingi automobilio stiklui. Kartais pakanka vieno nedidelio akmenuko, atsimušusio į stiklą, ir rezultatas akivaizdžiai matomas. Kelionėse būna ir įvairių gamtos reiškinių ar specifinių geografinių vietų, kurios gali greitai apgadinti ar sugadinti automobilį.

Dauguma automobilių nuomos agentūrų suteikia galimybę įsigyti draudimą internetu. Prieš užsisakant nuomos paslaugą rekomenduojama iš anksto patikrinti, pasidomėti, ar visureigio nuoma apima ir draudimą, kokiais atvejais jis taikomas (būtina perskaityti ir smulkiu šriftu pateiktą informaciją!). Kartais verta rinktis ir draudimą nuo vagysčių. Nors yra ir itin saugių šalių, kuriose vagysčių atvejai itin reti, o dauguma automobilių turi GPS sekimo įrenginius.

Tiesa, net ir turint draudimą, vairuodami automobilį sudėtingesnėmis sąlygomis stenkitės išlaikyti pakankamai mažą greitį. Važiuodami paskui kitą automobilį, laikykitės pakankamo atstumo nuo jo, kad nuo priekyje važiuojančio automobilio galinių padangų neatsimuštų akmenukai į jūsų vairuojamą automobilį.

EKSPERTO KOMENTARAS:

„Jei naudojatės visureigio nuoma, VISADA nufotografuokite ar netgi nufilmuokite automobilį prieš pasiimdami raktelius. Bet koks nedidelis įbrėžimas, kuris nebuvo užfiksuotas, gali būti priskirtas jūsų veiksmams. Šios taisyklės verta laikytis bet kurioje šalyje.“

Šie trys patarimai yra svarbiausi, kai naudojamasi visureigio nuoma. Tačiau būdami bet kurioje kitoje šalyje ir nuomodami patinkantį automobilį, įvertinkite ir kitus dalykus, laikykitės visų kelių eismo taisyklių, kad išvengtumėte net ir menkiausių nemalonumų. Ką mes dar rekomenduojame? – skaitykite toliau.

Venkite didelio greičio

Dauguma šalių šiuo aspektu pakankamai pažangios ir greičio viršytojus gaudo tiek mobiliais, tiek stacionariais greičio matuokliais. Dažnai būna, jog viršijus greitį, baudos išvengti nepavyks.

Jei gausite baudą, to iškart nežinosite, tačiau automobilių nuomos įmonė turės jūsų banko kortelės duomenis, todėl baudos suma bet kuriuo atveju bus nuskaičiuota iš jūsų sąskaitos (net ir praėjus kelioms savaitėms). Tiesa, kai kuriose šalyse tokios baudos yra gana didelės. Taip pat griežtai baudžiama ir pažeidus kitas, ne tik greičio, taisykles. Pavyzdžiui, Islandijoje vairuoti degant raudonai šviesai kainuos 50 tūkst. ISK (Islandijos krona), o važiuoti be saugos diržo – 20 tūkst. ISK ir t. t. Kelio ženklai, įspėjantys apie stovinčius greičio matuoklius, dažnai būna statomi keli šimtai metrų iki jų. Tad vairuokite atidžiai ir laikykitės kelių eismo taisyklių!

Įvertinkite degalų kiekį (pakankamumą).

Visureigio nuoma bus sklandi ne vien dėl to, kad pasirinksite patikimą kompaniją, suteiksiančią kokybišką nuomos paslaugą, bet ir tada, kai iki smulkmenų viską suderinsite ir apžiūrėsite.  Degalai – ne išimtis. Keliaujant ne visada ir ne visur yra daug degalinių, todėl degalais reikia pasirūpinti iš anksto, įvertinti jų pakankamumą suplanuotam atstumui nuvažiuoti.

Kai kuriuose automobiliuose įdiegta GPS turi galimybę parodyti, kur yra artimiausia degalinė – tai labai patogu! Nepamirškite stebėti degalų skaitiklio, net jei tai laikysite nuotykiu, nebus juokinga, jei negalėsite apleistame kelyje pajudėti iš vietos. Jei automobilyje nėra GPS – ne problema! Tiesiog įdiekite „maps“ programą savo išmaniajame telefone (ji veikia neprisijungus) arba atsisiųskite „Google“ žemėlapį.

Išsiaiškinkite kilometražo ribojimus

Tai labai svarbu! Kai kurios automobilių nuomos įmonės nustato ridą. Tai gali būti nepatogu ir kartais riboti kelionės maršrutą. Nepamirškite tuo  pasidomėti iš anksto. Ir vis tik nepamirškite, kad dažnu atveju kilometražo ribojimai reikalingi, nes jie veikia kaip vairuotojų apsauga nuo nelaimingų atsitikimų ir pervargimo vairuojant per ilgai.

EKSPERTO KOMENTARAS:

„Skirtingose šalyse siūlomos skirtingos automobilio nuomos sąlygos – ribota rida arba neribota rida. Paprastai tarifų skirtumas nėra didelis ir viršijus papildomus 10 km, nuomos kaina stipriai nepadidėja. Bet dažnai per dieną neleidžiama nuvažiuoti daugiau nei 500 km, todėl iškart įvertinkite savo per dieną nuvažiuojamą atstumą.“

Rinkitės tokį automobilį, kuris tiktų bet kokioms oro sąlygoms

Kai kurioms šalims būdingos labai specifinės oro sąlygos. Vieną minutę gali būti saulėta, o kitą – smarkiai lyti, todėl kelias gali tapti slidus. Maža to, galima pradėti vairuoti automobilį giedru oru, o po kelių vingių tiesiog atsidurti tirštame rūko ruože! Tokiais atvejais geriausia suderinti automobilio greitį su oro sąlygomis. Kartais galbūt net teks sustoti kelioms minutėms, kol matomumas sugrįš arba vėjo greitis sulėtės.

Yra šalių, kuriose rekomenduojama naudotis specialiomis orų prognozių svetainėmis – jose skelbiamos ne tik oro prognozės, bet ir naujausia informacija apie kelių sąlygas. Visureigio nuoma tokiais atvejais – geriausias ir saugiausias pasirinkimas.

Visureigio nuoma – tiems, kurie nori keliauti patogiai ir sklandžiai!