KODĖL PLOKŠTINĖS MEDŽIAGOS ĮSITVIRTINA ŪKINĖJE RINKOJE?

Kadangi natūrali mediena yra labai brangi medžiaga, ji statybose, pastatų išorės ir vidaus apdailai yra naudojama gana saikingai, nes ne kiekvienas yra finansiškai pajėgus ją įsigyti didesniais kiekiais. Todėl grynos medienos vietoje vis dažniau yra naudojamos įvairios sudėties medienos plokštės, gipso plokštės, natūraliu metalu dengtos plokštės ir kt.

Kuriose ūkinio gyvenimo srityse ir kodėl yra naudojamos plokštės?

Įvairių rūšių plokštės yra naudojamos baldų gamyboje, statybose ir pastatų apdailoje. Jos praverčia dengiant sienas ir grindis. Kitaip tariant, jas drąsiai galima vadinti viena pagrindinių statybinių medžiagų. Pavyzdžiui, medienos plokštės aplinkai suteikia natūralumo ir jaukumo pojūtį.

Tuo tarpu natūraliu metalu dengtos plokštės yra vertinamos už savo tvirtumą ir atsparumą aplinkos poveikiui. Matinio paviršiaus plokštės yra plačiai naudojamos ten, kur formuojama moderni ir šiuolaikinė aplinka, plokštės, kurių paviršius blizgus, sukuria prabanga alsuojančią atmosferą.

Kodėl medienos plokštės yra itin paklausios baldų gamyboje?

Medienos plokštės yra suradusios išskirtinę nišą baldų gamyboje, nes jas labai lengva apdoroti ir gana plačiai pritaikyti buityje. Jų dėka įmanoma suformuoti įsimintinus dizaino akcentus, kurie tenkina pačius išrankiausius estetinius poreikius, išpildo slapčiausius lūkesčius. Ypač jomis domisi baldų gamybos ir pardavimo verslu užsiimančios įmonės.

Kokiais tikslais galima naudoti skirtingos sudėties medienos plokštės?

Daugiasluoksnes medienos plokštes statybininkai įprastai naudoja kaip sienų apdailos bei stogo dangos priemonę. O medienos drožlių plokštės pasitarnauja patiems įvairiausiems interjero formavimo darbams.

Laminuotos medienos drožlių plokštes dauguma vartotojų renkasi dėl jų pigumo ir gražios išvaizdos, nes šios rūšies plokštės gali pasigirti spalvų ir tekstūrų skirtingumu. Jos mielai yra naudojamos spintų ir spintelių gamyboje, be jų neišsiverčiama ir sienų bei kitų vidinių patalpų paviršių apdailoje.

Kur naudojamos osb plokštės?

Osb plokštes geru žodžiu mini už jų atsparumą drėgmei ir tvirtumą. Šios rūšies plokštės itin praverčia pastatų statyboje, kai dengiami stogai, klojamos grindys, kai įrenginėjamos laikinos patalpos. Jos tinka tiek vidaus, tiek lauko darbams. O įvairių rūšių plokštinių medžiagų labai patogiai galima įsigyti internetinėje parduotuvėje: https://www.ulmas.lt/lt/plokstines-medziagos/osb-plokstes/grindu-osb-plokstes.