Kas Yra Įsprūdinės Durys?

Durų pasirinkimas yra ganėtinai platus ne tik spalvų ir raštų pasirinkimu, bet ir jų tipais: durys gali būti medinės, įsprūdinės, laminuotos ir faneruotos bei kt. Greičiausiai visi durų tipai yra daugiau ar mažiau žinomi, bet gali būti, kad mažiau žinomas terminas – įsprūdinės durys. Taigi, pagal statybos terminus įsprūdinės durys – tai durys, kurias sudaro dvi vienoje plokštumoje esančios varčios arba dvi poros lygiagrečių varčių.

Įsprūdinių durų bruožai:

Įsprūdinėms durims tvirtumą suteikia rėmas, nes ant šių durų rėmo patikimiau laikosi durų armatūra. Durų vidus užpildomas tam tikru užpildu, pvz., kiek minkštesne plokšte iš medžio dulkių (MDF) arba kiek pigesnėmis medžio drožlių plokštėmis (MDP). Tada durų paviršius dengiamas apdaila. Nuo gamybai naudojamų medžiagų priklauso ir įsprūdinių durų kaina bei savybės. Patikimiausiomis laikomos įsprūdinės durys, kurios turi medinį rėmą iš klijuotų tašelių, kurie dedami skirtingomis kryptimis. Toks tašelių klijavimas leidžia išvengti medienos deformacijų, todėl durys yra itin patvarios ir ilgaamžės. Šios durys, dėl tipiško tašelių klijavimo būdo, mažiau reaguoja į temperatūros svyravimus ir drėgmės poveikį, todėl durys tarnauja ilgiau. Įsprūdinės medinės durys gali būti gaminamos iš ąžuolo, alksnio, pušies, uosio, beržo, raudonmedžio, buko ir daugelio kitų klijuotos medienos rūšių. Taip pat šio tipo durys pasižymi didesniu patvarumu ir stabilumu, todėl tuo pačiu ir ilgaamžiškumu.

Įsprūdinės durys pasižymi patikimumu:

Įsprūdinės durys yra pigesnės už kitos konstrukcijos duris, tačiau tai nereiškia, kad jos yra mažiau patikimos. Anaiptol, įsprūdinės durys yra net labai patikimos, nes konstrukcijos viduje yra klijuota mediena. Ji iš abiejų pusių yra padengta kiek minkštesne MDF (medžių dulkių plokšte). Be to, papildomai dar dažniausiai daromos briaunos iš MDF (medžio dulkių plokštės). Vidus užpildomas MDF (medžių dulkių) arba medžio plaušų plokšte. Įsprūdinėse duryse taip pat galima įmontuoti stiklus be rėmelio. Įsprūdinės durys turi ganėtinai vientisą konstrukciją, kurioje praktiškai nėra įtrūkimų, todėl stiklai į tokią konstrukciją montuojami tiesiogiai be papildomų rėmelių. Dėl šios priežasties, durys atrodo estetiškiau, nei durys su išlindusiu stiklo rėmeliu.