Kaip Užtamsinti Automobilio Langus?

Paprastai tamsinti automobilių stiklai blokuoja ultravioletinius saulės spindulius, kurie gali pakenkti jūsų odai. Jie taip pat didina privatumą, nes yra žmonių, kurie mėgsta žiūrėti pro langą į jūsų automobilį. Nors tamsinimas yra ilgas ir daug laiko reikalaujantis procesas, dauguma žmonių gali tai padaryti patys, o tam prireiks tik kelių pagrindinių įrankių.

Langų paruošimas:

 • Raskite švarią, sausą darbo vietą.

Jums reikia švarios aplinkos, kad dulkės ir nešvarumai nesusimaišytų su plėvele. Viską daryti patalpose nėra bloga idėja, bet jei norite dirbti lauke, turėtumėte pasirinkti švarią ir sausą vietą.

 • Nuimkite lipdukus ar klijus nuo langų. 

Pašalinkite visus lipdukus automobilio stiklo viduje ir nuvalykite visus klijus ar lipnius daiktus, kurie gali sukelti problemų dėl plėvelės prilipimo prie langų. Pašalinkite visas kliūtis automobilio viduje, kurios gali apriboti jūsų procesą ir trukdyti jums. Galiausiai išsiurbkite dulkes.

 • Nuvalykite langus muiluotu vandeniu ir 2,4 cm (1 colio) skutimosi peiliuku. 

Šiek tiek nuleiskite langą, kad netrukdomai pasiektumėte ir viršutinę dalį. Sumaišykite kelis lašus indų ploviklio su šiltu vandeniu ir purškite ant lango, tada naudokite ašmenis, kad nuvalytumėte visus nešvarumus. Būtinai gerai išvalykite abi lango puses, pašalindami visus nešvarumus. Niekada nenaudokite valiklio su amoniaku, nes kai baigsite, jūsų langai bus violetiniai. Įsitikinkite, kad nuvalėte visus kraštus ir pakelkite langą aukštyn, kad išvalytumėte apačią. Viso šio proceso metu jums reikės beveik 4 litrų muiluoto vandens, todėl iš anksto pasiruoškite vandenį, kad būtų lengviau dirbti. Rekomenduojama naudoti purškimo buteliuką.

 • Paimkite švarų skudurą ir nuvalykite langą. 

Iš abiejų pusių nuvalykite muiluotą vandenį ir taip pat nusausinkite kraštus. Jei naudojate purškimo buteliuką, įpilkite daugiau muiluoto vandens. Valytuvas padės visiškai išdžiovinti langą. Jums reikės daug muiluoto vandens, kad įsitikintumėte, jog plėvelė nelimpa ir nesuplyšta. Įsitikinkite, kad patekote po sandarikliais automobilio viduje ir pirštu patekite po plomba ir pašalinkite nešvarumus bei dulkes.

 • Prieš pradėdami, pakelkite langą atgal, bet palikite automobilį įjungtą. 

Dirbdami turėsite perkelti langą aukštyn ir žemyn.

 • Nustatykite, kuri plėvelės pusė yra lipni. 

Kaip ir lipdukas, plėvelė turi sluoksnį, kurį galima nulupti prieš pat priklijuojant jį prie lango. Dirbdami su plėvele įsitikinkite, kad ši pusė atsukta į jus.

Plėvelės pjovimas ir matavimas:

 • Purškite lango išorę muiluotu vandeniu. 

Vanduo padės laikinai prilipti plėvelei, tačiau vis tiek bus pakankamai slidi, kad galėtų slysti ir įsitvirtinti.

 • Uždėkite plėvelę išorinėje lango pusėje taip, kad ji apimtų visą langą.

Išvyniokite plėvelę taip, kad ji apimtų visą langą, o kraštus papildomai apdengtų bent 5-8 cm. Įdėklas – dalis, kuri vėliau prilips prie lango, turėtų būti nukreipta į jus. Įsitikinkite, kad nepašalinsite įdėklo – matuokite dydį, prispauskite plėvelę, dabar ją priklijuokite.

 • Nupjaukite plėvelės kraštus.

Turėtumėte palikti keletą centimetrų papildomos plėvelės kiekviena kryptimi, nes dirbdami nenorite manevruoti su visu plėvelės ritiniu. Aštriu peiliu ar ašmenimis nupjaukite tinkamo dydžio plėvelės kvadratą.

 • Apipurkškite plėvelės priekį vandeniu. 

Kai plėvelė supjaustoma į kvadratą, ji turi prilipti prie lango išorėje. Tada turite purkšti vandenį ant plėvelės priekio, kad ji visa būtų padengta plonu muiluoto vandens sluoksniu.

 • Paimkite peilį ir pjaukite palei apatinį ir kairįjį lango kraštus. 

Tiesiog naudokite lango kraštus, kad tiesiai nupjautumėte plėvelę, nes norite tobulos plėvelės formos, kad atitiktų lango formą. Kai tai padarysite, du kraštai turėtų puikiai atrodyti, o likusi dalis vis tiek turėtų būti kvadratinė. Pjaustydami naudokite valytuvą arba laisvą ranką, kad įsitikintumėte, jog plėvelė yra prilipusi prie lango. Baigę nupjaukite plėvelės perteklių ir išmeskite.

 • Patraukite plėvelę 1 cm link kairiojo krašto. 

Turite perkelti plėvelę į ką tik nukirptą kraštą, nes tai užtikrina, kad plėvelė yra pakankama ir padengia kiekvieną lango kraštą, įskaitant dalį, uždengtą sandarikliu.

 • Nukirpkite dešinįjį kraštą, tada stumkite plėvelę nuo centro link krašto.

Nupjovę dešinįjį kraštą, patraukite plėvelę iš centro į kraštą, kad abiejose lango pusėse būtų maždaug 2 cm papildomos plėvelės.

 • Patraukite plėvelę maždaug 1 cm žemyn, kad apatinis kraštas būtų žemiau lango. 

Tai atspalvis, kuris ilgainiui pateks į duris, leisdamas geriau užsandarinti šviesą. Nustumkite jį žemyn ir vėl naudokite valytuvą, kad jį išlygintumėte. Jūs atliksite tą patį, ką tik padarėte su dešine ir kaire puse viršutiniame ir apatiniame kraštuose.

 • Nuleiskite langą 1 cm, tada naudokite lango viršutinę dalį, kad tiesiai nupjautumėte plėvelę. 

Kai langas nuleistas, galite naudoti viršutinį lango kraštą kaip liniuotę. Aštriu peiliu pjaukite tiesiai iki lango viršaus, o baigę patraukite plėvelę atgal į centrą. Kiekvienoje lango pusėje turėtumėte turėti maždaug 1 cm papildomos plėvelės.

 • Nuvalykite visus kampus, kuriuose yra perteklinė plėvelė. 

Pjaunant kampus kampuose gali likti papildomos plėvelės. Naudokite peilį, kad viską nupjautumėte.

 • Sureguliuokite savo plėvelę taip, kad ji puikiai tilptų į langą, o kiekviename krašte būtų šiek tiek pertekliaus. 

Jums gali tekti iš naujo užpurkšti vandens, kad ji priliptų. Jei taip, pašalinkite nupjautą plėvelę, apipurkškite šiek tiek muiluoto vandens ir vėl uždėkite plėvelę ant lango.

 • Dirbdami iš viršaus į apačią, naudokite šilumos pistoletą ir kietą kortelę, kad burbulus perstumtumėte į apačią. 

Nustumkite visą orą ir vandenį dirbdami iš viršaus į apačią. Išlyginkite visą plėvelę lango išorėje. Toliau spauskite žemyn, tada paleiskite šilumos pistoletą palei lango apačią, kad įsitikintumėte, jog jis visas išdžiūvęs. Dabar galite palikti plėvelę priklijuotą prie lango išorės. Turėsite šiek tiek daugiau paruošti vidinį langą, todėl tai yra gera vieta užtikrinti, kad plėvelė nerinktų dulkių.

Atspalvio uždėjimas:

 • Paruoškite lango vidų muiluotu vandeniu ir valytuvu. 

Šiame procese jums reikės daug muiluoto vandens. Norėdami geriau nuvalyti nešvarumus, galite naudoti kietą kraštą, kad patektumėte tarp sandariklio ir lango. Baigę purškite visą langą muiluotu vandeniu.

 • Nuplėškite viršutinę plėvelės dalį nuo tonizuojančios plėvelės. 

Langų plėvelė veikia kaip lipdukas. Yra nuimamas sluoksnis, kuris prilimpa prie lango ir išlaiko klijų kietumą. Tačiau kol kas turėtumėte nulupti tik viršutinę dalį – tai palengvina darbą. Tiesiog švelniai patrinkite plėvelę tarp dviejų pirštų, taip sluoksniai atsiskirs, kad lipnus sluoksnis būtų pašalintas.

 • Išpurkškite vandeniu tą dalį, kur nuėmėte plėvelę. 

Dabar esate pasiruošę priklijuoti prie lango plėvelę.

 • Palei lango liniją priklijuokite plėvelę prie lango viršaus. 

Dėl vandens plėvelę galima lengvai paslysti, todėl lango kraštas puikiai sutapatinamas su viršutiniu plėvelės kraštu. Jūsų langas turėtų būti šiek tiek atidarytas.

 • Šiek tiek sulenkite plėvelę, kad ji būtų palįstų po visais kraštais. 

Kai viršutinis kraštas yra ant lango, įkiškite abi puses į sandariklius dešinėje ir kairėje pirštais, kad jie būtų maždaug vienodi. Viena ranka atitraukite sandariklį aplink langą, tada kita ranka stumkite plėvelę po sandarikliu ir ant lango. Nepamirškite, jei viskas bus nupurkšta muiluotu vandeniu, bus lengviau plėvelei slysti.

 • Dar kartą apipurškite langą nuo viršaus žemyn, tada kietu kraštu išstumkite vandenį iš centro link kraštų. 

Naudodami valytuvą arba kietą kraštą, lėtai išleiskite vandenį, stumdami vandenį į šonus. Išstumkite vandenį iš viršaus ir šonų, bet nestumkite link apačios, nes plėvelė ten dar nėra prilipusi. Turėtumėte visą laiką laikyti ranką ant plėvelės, kad ji nejudėtų, kai išstumiate vandenį.

 • Sukite langą aukštyn, tada purškite apatinę lango dalį muiluotu vandeniu.

Negailėkite muiluoto vandens – labai svarbu, kad atspalvis priliptų.

 • Nuimkite likusį apatinį plėvelės sluoksnį, tada nupurkškite atvirą lango dalį vandeniu. 

Įsitikinkite, kad ir langas, ir plėvelė yra šlapūs.

 • Pirštais ir kietu kraštu įkiškite plėvelės apačią į apatinį sandariklį. 

Dar kartą purškite plėvelę muiluotu vandeniu. Tai sudėtinga, tačiau turėtų būti lengva su kietu kraštu. Pirštais atitraukite sandariklį, tada kietu kraštu stumkite plėvelę žemyn.

 • Kietu kraštu išlyginkite plėvelę, stumdami visus vandens ir oro burbuliukus į kraštus. 

Jei įmanoma, dirbkite žemyn ir į kraštus. Toliau stumkite vandenį iš plėvelės, kad ji būtų lygi, tarsi tai būtų tik lango dalis.