Kaip Atnaujinti Automobilio Odinį Saloną?

Odinės automobilių sėdynės pasižymi gana prabangia estetika ir pojūčiu, tačiau bėgant laikui jos greičiausiai praras pradinį vaizdą. Tokiu atveju, nepaisant jų teikiamos klasės, sumažėja patogumas, pablogėja estetinis vaizdas, automobilis praranda vertę. Visgi, gera žinia yra ta, kad jei reguliariai valysite, jūsų automobilio salonas gali išlaikyti savo pradinę išvaizdą. Tačiau bloga žinia yra ta, kad net ir nuolat valydami automobilio saloną, greičiausiai negalėsite apsaugoti sėdynių nuo dėvėjimosi. Odinės automobilio sėdynės bėgant laikui praranda savo pradinę spalvą, oda trinasi, pradeda luptis, be to, gali atsirasti itin akivaizdžių įtrūkimų. Tai skatina nuolatinis sėdėjimas automobilyje, saulės kaitra ir kardinalūs temperatūrų pokyčiai. Jei manote, kad atėjo laikas odinėms automobilio sėdynėms atlikti atnaujinimą, bet nežinote, kaip reikia valyti, mes jums pasakysime, kaip tai padaryti. Trumpai tariant, atliekant valymo procesą reikėtų patikrinti, ar nėra pažeidimų, išsiurbti, nušluostyti ir šveisti valikliu, nušluostyti sausai ir kondicionuoti. Tai yra labai paprasta.

Reikalingos priemonės valymo procesui:

Tinkamų įrankių ir priemonių naudojimas gali padėti pasiekti geriausių valymo rezultatų. Norėdami išvalyti odines sėdynes, paruoškite šiuos įrankius:

Dulkių siurblys:

Prieš atliekant bet kokį valymą ir šveitimą, nuo automobilio sėdynių reikia pašalinti nešvarumus ir šiukšles. Kitu atveju jos gali subraižyti ar kitaip pažeisti odinių sėdynių viršutinį sluoksnį. Rankinio arba kitos rūšies dulkių siurblio naudojimas leis greitai atlikti darbą.

Oro kompresorius:

Oro kompresorius pravers, jei sunkiai pasiekiamose vietose rasite sunkiai pasiekiamų dalelių, trupinių ir kitų nešvarumų. Galite tiesiog juos išpūsti oro kompresoriumi.

Odinių automobilio sėdynių valiklis:

Sukurtas odinėms automobilių sėdynėms valyti, komercinis odinių apmušalų valiklis puikiai tiks jūsų automobilio odinėms sėdynėms. Tačiau venkite odos valymo priemonių, kuriose yra baliklio ir amoniako, nes jie gali pažeisti odą. Taip pat galite patys pasigaminti valymo skysčio iš natūralių ingredientų. Vienas iš būdų, kaip pasigaminti odos valiklio, yra purškimo buteliuke sumaišyti vieną dalį baltojo acto su dviem dalimis sėmenų aliejaus. Kitas odos valiklio gaminimo būdas – kibire sumaišyti penkias dalis šilto vandens su viena dalimi indų plovimo muilo arba augalinio aliejaus muilo.

Šepetys su minkštais šereliais:

Giliai įsiskverbusius nešvarumus ant odinių sėdynių reikėtų šiek tiek nuvalyti, o tam reikia minkštų šerių šepetėlio. Jo minkšti šereliai būtų pakankamai švelnūs, bet ir veiksmingi valant odą.

Mikropluošto rankšluostis:

Mikropluošto rankšluostis yra minkšta šluostė, kuri puikiai tinka valyti odinius paviršius. Jis nėra per daug abrazyvus, tačiau ant jo paviršiaus gali prilipti nešvarumai. Jums reikės dviejų mikropluošto šluosčių. Viena valymo šluostė bus apipurškiama valikliu, kad nuvalytų nešvarumus nuo automobilio sėdynių, o kita – sausa šluostė, skirta valikliui ir nešvarumams valyti nuo automobilio sėdynių.

Odos kondicionierius:

Dėl to, kad laikui bėgant oda praranda dalį natūralių aliejų, ji gali išsausėti ir skilinėti. Taigi, automobilių savininkai turėtų išlaikyti odinių sėdynių eterinius aliejus ir drėgmę naudodami kondicionierių, kad jos neišdžiūtų ir nesutrūkinėtų. Kondicionierius taip pat gali tarnauti kaip laikina apsauginė danga nuo karščio ir trinties. Be priežiūros ir apsaugos, kurią kondicionierius suteikia odinėms sėdynėms, kondicionierius taip pat gali pagerinti spalvotos odos gyvybingumą. Norėdami gauti geriausius rezultatus, rinkitės vandens pagrindu pagamintą kondicionierių, kurio pH yra neutralus. Venkite kondicionierių su naftos distiliatais, silikonu ir vašku. Taip pat būtinai naudokite aukštos kokybės odos kondicionierių, nes pigesni paprastai prilimpa ir palieka riebią odinių automobilių sėdynių apdailą.

Žingsnis po žingsnio valymo instrukcija:

1 veiksmas: Ieškokite pažeidimų ant sėdynių, kad galėtumėte su jais elgtis atsargiai.

Valydami odines automobilio sėdynes pirmiausia turėtumėte patikrinti, ar jose nėra perforacijų ar pažeidimų, tokių kaip skylės, įplyšimai, įbrėžimai ir įtrūkimai. Nes su perforuota ar pažeista oda reikia elgtis atsargiai. Tokiu atveju yra pavojus, kad valymo priemonė netyčia prasiskverbs per odinių automobilio sėdynių susidėvėjimą ir pažeis jų viduje esančias putas. Jei ant sėdynių aptinkate jų, neturėtumėte purkšti valymo tirpalo tiesiai ant jų. Tinkamas būdas užtepti valymo tirpalą yra užpurkšti jį ant šepetėlio ir tada valyti. Po to nuvalykite juos mikropluošto šluoste. Jei valymo tirpalas netyčia pateko į sėdynių vidų, nedelsdami jį greitai nusausinkite plaukų džiovintuvu ir švaria šluoste.

2 veiksmas: Nusiurbkite nešvarumus ir šiukšles nuo automobilio sėdynių.

Visi nešvarumai ir šiukšlės nuo automobilio sėdynių turi būti pašalintos naudojant dulkių siurblį dar prieš valant. Nes pradėjus valyti tie nešvarumai ir šiukšlės gali vilktis kartu ir subraižyti sėdynes. Taip pat turite būti atsargūs, kad dulkių siurblys nebraižytų sėdynių, todėl pernelyg jo nespauskite prie sėdynių paviršiaus. Pradėkite siurbdami nešvarumus ir šiukšles, kurios susikaupė plyšiuose. Jei pastebėjote, kad sunkiai pasiekiamose vietose yra įsisenėjusių dalelių, galite jas pašalinti naudodami oro kompresorių.

3 veiksmas: Atlikite automobilio sėdynės vietos testą.

Prieš pradėdami plauti ir valyti automobilio sėdynes valikliu, turėsite atlikti patikrinimą vienoje vietoje. Tai svarbu, ypač jei valiklį ketinate naudoti pirmą kartą. Tai naudojama kaip atsargumo priemonė, kad nesugadintumėte automobilio sėdynių odinės dangos. Norėdami tai padaryti, užtepkite nedidelį kiekį valiklio nedidelėje nepastebimoje automobilio sėdynės vietoje. Jei nepastebite jokių problemų vietoje, ant kurios užtepėte valiklio, pvz., putojimo ar tirpimo, tai reiškia, kad valiklis yra saugus naudoti.

4 veiksmas: Nuvalykite nešvarumus, kurių nepašalino dulkių siurblys.

Laikui bėgant ant automobilių sėdynių gali susikaupti nešvarumų sluoksnis, o ypač jei dažnai nevalote automobilio sėdynių. Kai kurių iš jų dulkių siurblys gali neišsiurbti, todėl jas teks valyti mikropluošto rankšluosčiu, kuris buvo apipurkštas valikliu. Švelniai patrinkite minkštu skudurėliu, kad kruopščiai pašalintumėte visas įsisenėjusias dėmes.

5 veiksmas: Giliai išvalykite automobilio sėdynę minkštu šepetėliu ir valikliu.

Jei ant automobilio sėdynės yra giliai įsiskverbusių dėmių, turėsite atlikti giluminį valymą, kad pašalintumėte dėmes. Purkškite valiklio tiesiai ant automobilio sėdynių ir švelniai nušveiskite sėdynes minkštu šepetėliu. Tai padėtų išjudinti ant automobilių sėdynių susikaupusias purvo ar riebalų dėmes ir iškelti jas į paviršių. Šveisti reikia švelniai, pernelyg nespaudžiant. Per daug pastangų ir spaudimo gali sugadinti sėdynes. Taip pat būkite atsargūs ir nenaudokite per daug valiklio, nes per daug skysčio gali prisotinti sėdynes, ko pasekoje, atsiranda nemalonus kvapas ir pelėsis. Švelniai apipurškus ir nušveitus odines automobilių sėdynes jos bus efektyviai ir greitai išvalytos. Tačiau jei sėdynės turi skylėtų paviršių, įplyšimų, įbrėžimų, tada geriausias odinių automobilių sėdynių valymo būdas – jas valyti itin atsargiai.

6 veiksmas: Nuvalykite automobilio sėdynes.

Nušveitę automobilio sėdynes, nuvalykite valiklio likučius ir nešvarumus sausa mikropluošto šluoste. Nepalikite jokių likučių, nes kitu atveju automobilio sėdynės gali būti lipnios ir atsirasti nemalonus kvapas. Valykite tol, kol sėdynės visiškai išdžius, nes palikti jas drėgnas ir leisti savaime išdžiūti nėra geriausias sprendimas. Tokiu atveju oda gali deformuotis ir įtrūkti.

7 veiksmas: Atnaujinkite automobilio sėdynes.

Prieš tepdami kondicionierių taip pat turėsite atlikti patikrinimą vietoje, kad įsitikintumėte, ar kondicionierių saugu naudoti ant automobilio sėdynių. Nedidelį kiekį kondicionieriaus užtepkite ant nedidelės nepastebimos vietos ir švelniai įtrinkite mikropluošto šluoste. Jei kondicionierius nepakeičia spalvos ir nepažeidžia odos, galite tęsti automobilio sėdynių kondicionavimą šiuo gaminiu. Ant mikropluošto šluostės uždėkite reikiamą kiekį kondicionieriaus, tačiau nenaudokite per daug kondicionieriaus. Dėl per didelio jo kiekio automobilio sėdynės taps drėgnos ir riebios. Tada sukamaisiais judesiais švelniai patrinkite gaminį ant odos. Palikite kondicionierių pastovėti ant automobilio sėdynių bent valandą, kad jis įsigertų ir oda sukietėtų. Tai darant geriausia būtų automobilį pastatyti pavėsyje, kad saulės šiluma netrukdytų kondicionieriui įsigerti į automobilio sėdynes. Kai oda sukietės, tada gerai nupoliruokite automobilio sėdynes, šveisdami jas mikropluošto šluoste. Be to, tai padės pašalinti kondicionieriaus perteklių. Šveisti reikia sukamaisiais judesiais. Kad automobilio sėdynės atrodytų prabangiai, atlikite šiuos veiksmus reguliariai.